Google překladač: English Deutsch

Parker Origa uvádí na trh nové pneumatické bezpístnicové válce P1Z s magnetickým přenosem. Modely, které doplní stávající řady Parker Origa bezpístnicových válců, budou k dispozici ve dvou základních variantách – s volně otočným vozíkem a dvěma paralelními tyčemi pro vedení vozíku.

Tyto produkty tak doplňují řady jednotek OSP firmy Origa o magneticky spojené systémy bez mechanického spojení mezi pístem a vozíkem.

Oba nové modely mají průměry pístu 16, 20, 25, 32 a 40 mm a délku zdvihu až 2000 mm. Pohyb se přenáší prostřednictvím magnetické spojky z pístu na vozík. Lineární pohony mohou být použity při nízkých rychlostech od 0,05 s a vyznačují se mimořádnou tažnou silou až 942 N.

Základní model lineárního pohonu je vybaven nastavitelným pneumatickým odpružením na konci zdvihu. Verze s vedením jsou k dispozici s elastomerovými nárazníky pro lehké zatížení nebo s hydraulickými tlumiči pro střední a těžké zatížení.

Řada P1Z může být použita i v náročných podmínkách díky použití nekorozivních materiálů, jako jsou nerezové ocelové trubky pro vozík a pochromovaná ocel u vedení.

Magnetické senzory lze snadno připojit na lištu pro snímání polohy u verzí s vedením. Jejich pozice je možné nastavit pro celou délku zdvihu. Přívody vzduchu u základního modelu jsou umístěny na obou stranách, zatímco model s paralelním vedením může být dodán s přípojkami vzduchu pouze na jednom konci.

Pneumatické bezpístnicové válce Parker Origa P1Z mohou být využívány v potravinářském, farmaceutickém i obalovém průmyslu. Využívat je mohou také transportní zařízení.

K jejich hlavním výhodám patří tlakově utěsněný a bezúnikový systém či mechanická ochrana v případě příležitostných přetížení kvůli magnetické spojce.

Řada P1Z zahrnuje standardní verzi a verzi s kluzným vedením.

Hlavní rysy řady P1Z:

· hermeticky uzavřený systém
· tlakově utěsněný a bezúnikový systém
· mechanická ochrana v případě příležitostných přetížení díky magnetické spojce

Standardní verze:

· standardní válec s integrovaným odpružením konce zdvihu
· patková a přírubová montáž (volitelné příslušenství)

Verze s vedením:

· s elastomerovými nárazníky (standard) nebo tlumiči nárazů (volitelné příslušenství)
· se vzduchovým připojením na jednom konci přes dutou hřídel (volitelné příslušenství)
· s vedením hliníkovou profilovou lištou pro polohové spínače (volitelné příslušenství)
· jazýčkové kontakty nebo elektronické senzory pro verzi s vedením (volitelné příslušenství)

 

O společnosti Parker Hannifin
Díky ročnímu obratu přes 10 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 55 000 zaměstnanců ve 46 zemích po celém světě. Firma Parker již 54 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti http://www.parker.com, nebo stránky http://www.phstock.com.