Google překladač: English Deutsch

Programovatelný automat (PLC) s označením FP0R je novinkou v portfoliu Panasonic Electric Works. Přesto, že se jedná o PLC nové generace přináší tento typ plnou zpětnou kompatibilitu s předcházejícím modelem FP0 a lze jej nahradit v jakékoliv aplikaci. Není třeba měnit zapojení, uchycení PLC, rozšiřující moduly, ani upravovat již hotové programy a lze tedy i využít rozsáhlých již existujících knihoven.

Pracovní paměť FP0R je 32 k instrukcí a rychlost zpracování 0,08 us (programy do 3000 kroků 0,58 us pro rozsáhlejší). Vnitřní paměť je rozdělena na programovou a komentářovou. Ty se nemohou vzájemně nijak ovlivňovat a komentáře pomůžou při krokování či rekonstrukci již zkompilovaného programu.

USB 2.0 port je na těle PLC umístěn hned vedle ToolPortu. Tvoří přirozenou alternativu připojení PLC k počítači a umožňuje velmi rychlé nahrání programu a to nejen v setup módu, ale za běhu. Nově lze aktivovat 4 místný kód chránící stáhnutí programu z PLC do počítače a tím zabezpečit program proti modifikaci či neoprávněnému použití.

Spolu s novou politikou Panasonic Electric Works patří i FP0R do skupiny výrobků automatizační techniky, která má 3letou záruku.


http://www.panasonic-electric-works.cz