Google překladač: English Deutsch
Rychlá a komplexní zkouška zlatých cihel

Společnost GoldMoney, jeden z největších světových dodavatelů zlata, začala k testování jeho ryzosti používat přístroj Phasor XS, sfázovaný ultrazvukový defektoskop vyvinutý GE Inspection Technologies. Jde o iniciativu samotné společnosti GoldMoney, jež chce tímto způsobem poskytnout svým zákazníkům jistotu, že integrita zlata je posuzována velmi přísně.

Společnost GoldMoney prostřednictvím internetu nakupuje zlato, stříbro a platinu a tyto cenné kovy pak pro své zákazníky skladuje ve specializovaných sejfech v Londýně, Curychu a Hong Kongu. Společnost provádí pravidelné audity svých zásob a transparentní kontroly integrity, díky čemuž může svým zákazníkům zaručit, že je nakupováno a skladováno jen zlato té skutečně nejvyšší kvality. Díky zavedení nejmodernějšího testovacího zařízení na bázi ultrazvuku nyní bude možné kontrolovat ryzost každé uložené cihly zlata.

Alan Hunscott, ředitel technické podpory GE Inspection Technologies, vysvětluje, jak zařízení funguje: „Přístroj Phasor XS využívá sfázovaný ultrazvuk, tedy stejnou technologii, jaká se používá v lékařských diagnostických přístrojích a při ultrazvukovém vyšetření lidského plodu. Systém je založen na počítačem řízené excitaci každého prvku ve více prvkové sondě, což vytváří zacílený a řiditelný ultrazvukový paprsek. Díky tomu jediná zkouška sfázovanou sondou o 64 prvcích dokáže provést takové testování, k němuž by jinak bylo zapotřebí vysokého počtu běžně používaných sond nebo opakovaného testování. Testování je tedy rychlejší a možnost detekce podstatně vyšší. Nicméně patrně největším přínosem této aplikace je prezentace snímku. Na rozdíl od běžných snímků pořízených ultrazvukem, které se velice špatně interpretují, sfázovaná soustava vytváří jednoduché snímky, kterým snadno porozumí i laik s minimálním zaškolením.”

Inspekce zlata byla v GoldMoney spuštěna v červenci roku 2010 a k dnešnímu dni byla zkontrolována třetina zlata, které má společnost v úchově. Testování zbývajících zásob bude dokončeno v prvním čtvrtletí roku 2011. Generální ředitel společnosti GoldMoney Geoff Turk říká: „Naši zákazníci potřebují mít absolutní jistotu, že jejich zlaté cihly obsahují skutečně jen zlato. Destruktivní testování nepřipadá v úvahu, nicméně tato neinvazivní metoda testování ultrazvukem se ukázala jako účinná, spolehlivá a rychlá. Spoluprací se špičkovými partnery v oblasti zpracování vzácných kovů a použitím nejnovější technologie vyvinuté společností GE k ověřování integrity a ryzosti jsme vytyčili zcela nové standardy kvality.”

www.gesensinginspection.com

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news