Google překladač: English Deutsch
T+T 9/2009

Představení firmy
Firma Pegas-Gonda s.r.o. má 19letou tradici ve výrobě pásových pil na kov a zaujímá přední místo na evropském trhu. V loňském roce se podařilo naplnit plánované cíle tříletého investičního rozvoje a tím si firma zajistila podmínky pro přežití v této těžké době. V rámci modernizace závodu ve Slavkově u Brna byly vystavěny další 2 nové haly, které vytvořily výrobní komplex Pegasu s 12 750 m2 výrobní plochy. V průběhu roku 2007 a 2008 byla realizována instalace nejmodernější výrobní technologie. Financování proběhlo v součinnosti s Českou spořitelnou a za podpory evropských fondů.

Díky těmto investicím má firma vyšší produktivitu a dosáhla vysoké kvality výroby. To vše umožnilo nabídnout rozšířenou unifikovanou řadu pásových pil s vysokou kvalitou a výhodnější cenou, kterou požaduje současný – krizí postižený – trh.

Pegas díky své výrobní nabídce rozšiřuje obchodní teritoria do Afriky, Asie a Jižní Ameriky, čímž je kompenzován pokles prodejů v Evropské části.

Technologické vybavení firmy
Předností firmy je využití moderní výrobní technologie v oblasti pětiosého CNC frézování až do rozměrů 2 500 × 6 000 × 1 500 mm a CNC soustružení. Pro povrchové úpravy používá firma technologie tryskání a lakování v moderní lakovací lince práškovou metodou. Dále využívá moderní technologie pro výrobu karoserií a plechů s využitím pětiosého ohraňovacího lisu a CNC plazmového pálení. Dnes můžeme konstatovat, že se v Pegasu podařilo rozjet druhou směnu a nabízí výhodnou kooperaci, která začíná zakázkovou výrobou velkých svařenců, pokračuje přes přesné obrábění a vrcholí perfektní povrchovou úpravou.

Kam směřuje Pegas dál
Moderní technologie posunula firmu Pegas-Gonda do pozice strojírenské firmy se 100% vlastní výrobou. Velkou předností společnosti je vlastní výzkum a vývoj, který reaguje velmi rychle na požadavky zákazníků, zvláště v oblasti speciálních pil. Rychlost a kvalita konstrukce staví na progresivním systému Pro/Engineer jak v oblasti konstrukční, tak technologické. Trojrozměrné modely součástí jsou předávány pomocí postprocesorů přímo do CNC obráběcích center.

S využitím všech výše jmenovaných bodů se výrobní kapacita dostává až na roční produkci 8 000 ks pásových pil. Firma nezastavila investice do vývoje a v posledním půl roce představila 5 nových modelů pásových pil, které budou prezentovány na MSV Brno v pavilonu F, stánek 56. Na tomto stánku bude také předveden nový výrobní program řetězových a pásových dopravníků – pro vynášení třísek.

Jestliže potřebujete jakoukoli konzultaci nebo radu v oblasti dělení materiálu, vyplatí se Vám zastavit se v Pegasu.

www.pegas-gonda.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news