Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin, vedoucí mezinárodní výrobce technologií a systémů pro řízení a pohyb, oznámila koupi dvou společností. První z nich je Kay Pneumatics Ltd., výrobce pneumatických ventilů, válců a přesných elektropneumatických řídících systémů používaných v dopravě, lékařství, v oboru polovodičů a průmyslových odvětvích všeobecně. Druhá koupě se týká společnosti Shaw Aero Devices, Inc., výrobce leteckých komponentů a zařízení. Konkrétní podmínky transakcí nebyly zveřejněny. Obě akvizice by měly podle předpokladů přinést výdělek už ve svém prvním provozním roce.

919.jpg

O společnosti Kay Pneumatics
Společnost známá jako KV Automation má sídlo v Milton Keynes ve Spojeném království a provozovny ve Spojených státech, Španělsku, Francii, Holandsku, Thajsku, Číně a Spojených arabských emirátech. Ve fiskálním roce ukončeném k 30. dubnu 2007 dosáhla obratu přibližně 43 milionů amerických dolarů.

KV Automation bude součástí Skupiny automatizace firmy Parker. Obrat se bude vykazovat z větší části v rámci průmyslového mezinárodního segmentu firmy Parker. KV bude nadále využívat svých jedinečných schopností rychle vyrábět prototypy při návrhu a výrobě plně integrovaných elektropneumatických a elektrických a tekutinových systémových řešení pro specifické aplikace zákazníků. Typické aplikace zahrnují ovládání autobusových dveří, anestetické a mobilní záchranářské ventilátorové moduly pro lékařské použití a tlakové regulační systémy využívané v ultra čistém prostředí výroby polovodičů.


O společnosti Shaw Aero Devices
Shaw Aero Devices, Inc., se sídlem v Naples na Floridě, byla založena v roce 1956 a má 250 zaměstnanců. Společnost, která vynalezla patentovaný bezpečnostní zámek, zapuštěný bezpečnostní kryt palivové nádrže a kryt zabezpečený proti blesku, taktéž vyrábí další kryty a adaptéry, komponenty palivových systémů, zařízení pro lubrikační a hydraulické systémy a odpadové a vodní komponenty používané v letectví, a to jak pro komerční, tak vojenská letadla a motory. V roce 2007 firma dosáhla obratu 45 milionů USD.

Shaw Aero Devices bude začleněna do Skupiny letectví, Divize vzduchových a palivových aplikací firmy Parker se sídlem v Irvine Kalifornii. Divize vzduchových a palivových aplikací je vedoucím dodavatelem komponentů leteckých palivových systémů, zařízení pro čerpání paliva ve vzduchu, vysokoteplotních vzduchových výpustních ventilů, ventilů pro regulaci světlosti turbíny, startérů vzduchových turbín a inertizačních systémů a komponentů palivových nádrží letadel. Divize má provozovny taktéž v Tollesonu v Arizoně a v mexickém Guaymas.

Skupina letectví firmy Parker je provozní součástí Parker Hannifin Corporation. Navrhuje, vyrábí a poskytuje služby pro letové řízení, hydrauliku, paliva, pneumatické komponenty, systémy a související řídící elektroniku v oboru letectví a dalších oblastech špičkových technologií.
www.parker.cz