Google překladač: English Deutsch

Grimlova-prebira-sponzorsky.jpgSponzorský dar v hodnotě 50.000,- Kč předali zástupci společnosti Parker Hannifin Industrial chomutovské Základní škole speciální a Mateřské škole. Zahájili tak při příležitosti svého desetiletého působení v Chomutově dlouhodobou spolupráci s touto příspěvkovou organizací, která se snaží integrovat do „zdravé“ společnosti mentálně postižené děti, děti s kombinovaným postižením a autismem. „Každá úspěšná firma by měla pečovat o své okolí a pomoci, kde je třeba,“ řekla při předávání daru personální manažerka firmy Parker Hannifin pro Českou republiku, Miroslava Holienčinová. „Proto na oslavě svých narozenin neočekáváme dárky, ale naopak nadělujeme,“ dodala.

„Velmi si vážíme toho, že jsme našli dalšího silného partnera, díky kterému budeme moci realizovat své projekty,“ uvedla ředitelka Základní školy speciální a Mateřské školy, Marie Grimlová. „Peníze, které jsme právě obdrželi, využijeme ještě v tomto školním roce. Chceme nakoupit pro školu invalidní křesílko a židle k počítačům. Darované peníze pomohou také financovat zájezd do termálních lázní ve slovenském Velkém Mederu pro všechny děti, které to potřebují. Zájezd do těchto lázní organizujeme letos pošesté a odjíždíme v sobotu 12. května,“ upřesnila Grimlová.

Chomutovská Základní škola speciální a Mateřská škola již dvanáct let integruje ve dvou stupních postižené děti do „zdravé“ společnosti. „Zejména na úrovni mateřské školy, kde provozujeme 4 třídy pro zdravé děti a 1 speciální třídu, jsme jako první v kraji, zvolili opravdu moderní model integrace – zdravé děti si zde totiž už od útlého věku zvykají na přítomnost svých postižených vrstevníků a učí se s nimi žít. Inspiraci jsme v počátcích hledali v zahraničí, zejména pak v Dánsku a Německu, a musím říci, že to funguje. Myslím, že vychováváme tolerantní, vstřícné děti,“ vysvětluje ředitelka Grimlová.

Do Základní školy speciální a Mateřské školy dochází v současnosti 137 dětí. Škola je bezbariérová, ve speciálním vybavení nechybí keramická dílna, snoozelen, počítačová učebna nebo sauna. K postiženým dětem je přistupováno ve výuce individuálně, škola je naučí základní dovednosti pro každodenní život. Děti jsou zapojovány do bohatého programu tzv. sociální rehabilitace, který je učí pohybovat se v „normální“ společnosti – ať už formou zmíněného lázeňského pobytu, zájezdů k moři nebo například účastí na divadelní přehlídce speciálních škol ústeckého kraje s názvem Divadýlko, kterou chomutovská škola organizuje devátým rokem.
www.parker.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..