Google překladač: English Deutsch

Sponzorský dar v hodnotě 50.000,- Kč předali zástupci společnosti Parker Hannifin Industrial chomutovské Základní škole speciální a Mateřské škole. Zahájili tak při příležitosti svého desetiletého působení v Chomutově dlouhodobou spolupráci s touto příspěvkovou organizací, která se snaží integrovat do „zdravé“ společnosti mentálně postižené děti, děti s kombinovaným postižením a autismem. „Každá úspěšná firma by měla pečovat o své okolí a pomoci, kde je třeba,“ řekla při předávání daru personální manažerka firmy Parker Hannifin pro Českou republiku, Miroslava Holienčinová. „Proto na oslavě svých narozenin neočekáváme dárky, ale naopak nadělujeme,“ dodala.

Grimlova-prebira-sponzorsky.jpg

„Velmi si vážíme toho, že jsme našli dalšího silného partnera, díky kterému budeme moci realizovat své projekty,“ uvedla ředitelka Základní školy speciální a Mateřské školy, Marie Grimlová. „Peníze, které jsme právě obdrželi, využijeme ještě v tomto školním roce. Chceme nakoupit pro školu invalidní křesílko a židle k počítačům. Darované peníze pomohou také financovat zájezd do termálních lázní ve slovenském Velkém Mederu pro všechny děti, které to potřebují. Zájezd do těchto lázní organizujeme letos pošesté a odjíždíme v sobotu 12. května,“ upřesnila Grimlová.

Chomutovská Základní škola speciální a Mateřská škola již dvanáct let integruje ve dvou stupních postižené děti do „zdravé“ společnosti. „Zejména na úrovni mateřské školy, kde provozujeme 4 třídy pro zdravé děti a 1 speciální třídu, jsme jako první v kraji, zvolili opravdu moderní model integrace – zdravé děti si zde totiž už od útlého věku zvykají na přítomnost svých postižených vrstevníků a učí se s nimi žít. Inspiraci jsme v počátcích hledali v zahraničí, zejména pak v Dánsku a Německu, a musím říci, že to funguje. Myslím, že vychováváme tolerantní, vstřícné děti,“ vysvětluje ředitelka Grimlová.

Do Základní školy speciální a Mateřské školy dochází v současnosti 137 dětí. Škola je bezbariérová, ve speciálním vybavení nechybí keramická dílna, snoozelen, počítačová učebna nebo sauna. K postiženým dětem je přistupováno ve výuce individuálně, škola je naučí základní dovednosti pro každodenní život. Děti jsou zapojovány do bohatého programu tzv. sociální rehabilitace, který je učí pohybovat se v „normální“ společnosti – ať už formou zmíněného lázeňského pobytu, zájezdů k moři nebo například účastí na divadelní přehlídce speciálních škol ústeckého kraje s názvem Divadýlko, kterou chomutovská škola organizuje devátým rokem.
www.parker.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..