Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin Industrial, která zaměstnává v Chomutově více než 700 zaměstnanců, oslavila 10 let svého působení na severu Čech. Představitelé a zaměstnanci výrobce komponentů hydrauliky, pneumatiky a filtrace pro automobilový průmysl i jiná průmyslová odvětví přivítali ve čtvrtek 3. května ve svém závodě nejen nejvyšší představitele společnosti Parker Hannifin Corporation a jejích divizí, ale také zástupce Magistrátu města Chomutov. „Jsem potěšen, že vám všem mohu osobně poděkovat za prosperitu tohoto závodu, který se za svou desetiletou historii významně rozšířil,“ uvedl ve svém projevu výkonný viceprezident korporace Parker Hannifin, Jack Myslenski. „I v současné době zde vidím potenciál – další 4.000 m2 lze v budoucnu využít pro výrobu nových produktů,“ dodal Myslenski.

PHI-bird-view.jpg

Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek chomutovské primátorky, Jan Řehák. „I já pamatuji dobu, kdy Parker Hannifin začínal svůj výrobní program se sedmi zaměstnanci v pronajaté autobusové hale,“ zavzpomínal Řehák. „Dnes mohu říci, že zde máme významného zaměstnavatele, který dlouhodobě pomáhá řešit problémy s vysokou nezaměstnaností v regionu, zaměstnavatele, jenž disponuje kvalitními produkty a odevzdává kvalitní služby. V neposlední době zodpovědně pečuje o své zaměstnance formou vstřícných sociálních podmínek, což považuji za klíčové,“ řekl dále Řehák.

Program oslav zpříjemnil všem zúčastněným swingový orchestr Tequilla band z chomutovské Základní umělecké školy T. G. Masaryka. Nechyběla ani prohlídka závodu, které se účastnili pozvaní hosté.

Po společnostech ČEZ a Severočeské doly je výrobní závod Parker Hannifin Industrial třetím největším chomutovským zaměstnavatelem. Zároveň je firma Parker největším zahraničním investorem. Výrobky z chomutovského provozu jsou určeny na vývoz. Mezi nejvýznamnější odběratele přitom patří zejména automobilky, jako například VW, Honda, Ford, Mercedes, Lamborghini a další.

O společnosti Parker Hannifin s.r.o.
Díky ročnímu obratu přes 9 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 60 000 zaměstnanců ve 43 zemích po celém světě.
Firmu tvoří 8 skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Každá skupina je dále dělena na divize.
Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 350 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.
Obchodní pobočka firmy má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore).
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.