Google překladač: English Deutsch

Bombardier Aerospace a Parker Aerospace oznámili, že společnost Parker se stala výhradním dodavatelem řídících systémů fly-by-wire pro veškeré nové výrobní programy letounů Bombardier Widebody, které vyžadují tuto technologii. Parker Aerospace bude nové řídící systémy dodávat Bombardieru po dobu deseti let.

Nový kompletní systém fly-by-wire, který Parker Aerospace vyvine, bude uzpůsoben a vyroben individuálně pro každý jednotlivý letecký program společnosti Bombardier. Prvním z nich bude řada letounů CSeries. “Tento přístup k návrhu, vývoji a výrobě, který lze aplikovat na většinu programů letecké výroby, nám zajistí vyšší spolehlivost, kratší vývojový cyklus a celkově zvýší hodnotu našich výstupů,” prohlásil François Caza, viceprezident a hlavní inženýr společnosti Bombardier Aerospace. “Bez pochyb budeme schopni výrazně zjednodušit a zlepšit strukturu služeb, jakož i příslušnou podporu.”

Systém Fly-by-wire
Systémy řízení letu Fly-by-wire nahrazují konvenční hydromechanický systém řízení letu, který využívá řady kladek a tyčí ke konfiguraci křídel. S řízením pomocí systému fly-by-wire jsou pilotní vstupy interpretovány sofistikovanými palubními počítači, které zajistí, aby odesílané signály optimalizovaly výkon letadla.

Řada letounů CSeries
Pět letounů řady CSeries – uvedených na trh 13. července 2008 – je specificky určeno ke splnění rostoucí potřeby trhu mít k dispozici kategorii 100 až 149 sedadlových komerčních letounů. Bombardier Aerospace odhaduje, že v současnosti existuje poptávka po více než 6300 takovýchto letounů. To představuje možné výnosy více než 250 miliard USD po dobu příštích 20 let. Ambicí společnosti Bombardier je i s pomocí spolupráce s Parker Aerospace získat klíčovou pozici mezi výrobci letounů této kategorie a až 50procentní podíl na tomto perspektivním trhu.

www.bombardier.com

www.parker.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news