Google překladač: English Deutsch

Romantická levandule, jemný akvamarín, zralá višeň nebo třeba tajemný ametyst pomohou zkrášlit váš dům i zahradu. I tyto barevné varianty totiž může mít vysoce kvalitní silnovrstvá syntetická lazura Johnstone´s Woodworks Satin Woodstain. K jedenácti stávajícím, již z výroby namíchaným odstínům nyní přibylo dalších 43 nejatraktivnějších barev! Ty vám na počkání natónují v kolorovacích centrech Johnstone´s (např. prodejny Dům barev, www.dumbarev.cz). Všechny odstíny zároveň zdůrazní přirozenou krásu a strukturu dřeva. Lazura Johnstone´s Woodworks Satin Woodstain se nejlépe uplatní při natírání dohladka obroušeného dřeva, oken, dveří, zahradního nábytku a dalších povrchů. Lazura má vynikající odolnost proti UV záření, praskání a olupování.

Johnstone´s Woodworks Satin Woodstain je silnovrstvá syntetická lazura prvotřídní kvality, speciálně určená na hladké dřevěné povrchy. Vytváří pevný, vysoce přilnavý, hladký a pružný mikroporézní film a zároveň zvýrazňuje přirozenou krásu a strukturu dřeva. Lazura Johnstone´s Woodworks Satin Woodstain je odolná proti nepříznivým povětrnostním vlivům, UV záření, praskání a olupování. Hodí se na měkké i tvrdé dřevo jako dveře, okna, podbití, obložení, plot nebo nábytek (především v exteriéru, tj. zahradní).

Stávající odstíny (namíchané již z výroby): Teak (Teak), Walnut (Ořech), Redwood (Sekvoj), Rosewood (Růžové dřevo), Pine (Borovice), Medium Oak (Dub střední), Mahogany (Mahagon), Light Oak (Dub světlý), Jacobean Oak (Dub jakubský), Antique Pine (Antická borovice), Clear (Bezbarvý)


Balení

Lazura Johnstone´s Woodworks Satin Woodstain je v prodeji v baleních 0,75 l (jen hotové odstíny), 2,5 l (jen hotové odstíny) a 5 l (hotové i tónovatelné odstíny).

Příprava podkladu

Podklad musí být před aplikací lazury pevný, čistý, suchý, odmaštěný, zbavený veškerých nečistot a prachu. Pryskyřici a přírodní oleje odstraňte přípravkem Johnstone´s White Spirit. Nátěry, které drží, zbruste jemným brusným papírem, povrch opláchněte vodou a nechte vyschnout. Vrstvy starých nepřilnavých nátěrů odstraňte. Neošetřené dřevo napusťte vhodným průsvitným napouštědlem.

Pracovní postup

Lazuru před aplikací dobře promíchejte, ale neřeďte ji. Nátěr aplikujte rovnoměrně štětcem ve směru vláken a věnujte pozornost kresbám příčného řezu. Pro optimální ochranu aplikujte dva nátěry. V extrémně nepříznivých povětrnostních podmínkách aplikujte třetí nátěr. Neaplikujte při teplotách pod 10º C, ve vlhku nebo před deštěm. Výsledný odstín závisí na původní barvě dřeva a počtu vrstev nátěru. Nátěr je suchý na dotek za 3 – 6 hodin. Nanášení další vrstvy je možné za 16 – 24 hodin.

Před čištěním odstraňte zbytky nátěru z použitých pracovních nástrojů. Znečištěné nářadí omyjte přípravkem White Spirit ihned po skončení prací.

Vydatnost nátěru je průměrně 15 m2 z 1 litru lazury závislosti na savosti a typu povrchu.

 

Johnstone´s Woodworks Satin Woodstain pořídíte u vybraných prodejců značky Johnstone´s, především v prodejní síti Dům barev. Doporučená prodejní cena balení 5 l je od cca 1400 Kč (přesná cena záleží na vybraném odstínu). Balení 5 l vystačí asi na plochu 75 m2.
 

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..