Google překladač: English Deutsch

Začínáte se svými obchodními aktivitami a budete potřebovat skladové prostory? A nebo už vaše firma úspěšně funguje a nastal ten správný čas na vylepšení výrobní haly? Ve všech odvětvích průmyslu je nutné vyřešit uzavírání výrobních nebo skladovacích prostor. Sekční průmyslová vrata jsou skvělým pomocníkem, který by ve vaší provozovně neměl chybět. Před tím, než začnete hledat vhodného dodavatele, pročtěte si několik rad, na které byste při volbě průmyslových vrat neměli zapomenout.

img44982f17a917b.jpg

1. Jak mají vrata vypadat?
Chcete plná, částečně prosklená a nebo celoprosklená vrata? To je základní otázka, kterou byste si měli položit. Jestli je pro průmyslový objekt, do kterého se chystáte bránu namontovat, důležitý pásový design, máte na výběr mezi vraty plnými a prosklenými. Prosklená vrata jsou na rozdíl od plných zkombinovaná s dvojitým prosklením v černé barvě. Třetí možností jsou celoprosklená vrata s dvojitými prosklenými sekcemi a poslední je kombinace plných a prosklených sekcí, ze kterých každá je vyrobena z jiného materiálu.
2. Račte vstoupit…
Plná a prosklená vrata je možné doplnit dveřmi pro vstup osob. Ta patří k doplňkovému vybavení průmyslových vrat OLYMPS DOOR a umožňují pohodlný vstup do objektu bez toho, aby se vrata musela otevírat celá. Otevírání malých dveří je z pohledu tepelných ztrát v prostoru výhodnější, než časté otvírání celých vrat. Stejně tak je integrace dveří do průmyslových vrat výhodná i v případě, kdy není možné vchod zabudovat do zdi. Při výběru polohy dveří nezapomeňte, že ta se určuje z exteriéru! Buďte opatrní a konzultujte s dodavatelem umístnění pantů, aby se vám nestalo, že na místo pravých dveří budete mít levé.
3. Volba materiálu a izolace
Tato dvě hlediska jsou důležitá z hlediska kvality, pevnosti i ceny. Dva materiály, které se na výrobu průmyslových vrat nejčastěji používají, jsou ocel a hliník. Výhodou hliníku je nižší váha a vysoká odolnost vůči korozi, výhodou ocele zase pevnost, konstrukční stabilita a nižší cena. Plná i částečně prosklená vrata se vyrábějí z ocele a patří do modelové řady Factory STIL. Kompletně z hliníku jsou vyrobena celoprosklená vrata (model Factory VISION). Sekce z hliníkových profilů mají tloušťku 40 mm, do nich je vsazené dvojité 16 milimetrové akrylátové sklo. Vrata jsou díky použitým kvalitním materiálům velmi odolná vůči povětrnostním vlivům. Kombinace ocele a hliníku je využívána u modelů Factory MIX. Plné sekce jsou ocelové a celoprosklené jsou vyrobené z hliníku.
4. Jaký povrch?
Zrnitou úpravu Stucco nebo hladký povrch Elox. Stucco je nejběžnější používanou úpravou u ocelových vrat. Antikorozní ochranu zabezpečí použitý galvanizovaný ocelový plech, který je ošetřený kvalitním polyestersilikonovým nátěrem, určeným na ocelové povrchy. Je desetkrát silnější než běžný nátěr a zabezpečuje velmi dobrou odolnost vůči poškození. Zároveň jej lze snadno udržovat. Hliníkové sekce se zase vyznačují luxusním vzhledem díky hladké úpravě Elox. Vysoká odolnost, potřebná u průmyslových vrat, je dána použitím plynule lisovaného hliníkového profilu s eloxovaným povrchem.
5. Vybarvěte se
Průmyslová vrata jsou standardně dodávaná v barvách bílá (modely Factory STIL) a eloxovaný hliník (modely Factory VISION a Factory MIX), ale všechny typy se dají nabarvit podle vzorkovníku RAL. Široká barevná škála poskytuje prostor pro kreativní řešení průmyslových objektů, do kterých jsou vrata Factory určena. Sekční průmyslové brány zdaleka nepatří jen do odlehlých průmyslových zón nebo nenápadných a zastrčených skladů na periférii města.
5. Vrata, otevřete se!
Montáž sekčních průmyslových vrat může být technicky náročnější než instalace běžných garážových. Často se provádí v už postavených halách a fungujících provozech, proto je třeba respektovat náročné požadavky na prostor a zvolit takové řešení, které respektuje specifika stavby. To je možné díky důmyslnému systému vedení drah a různým typům zdvihů. Prostor nad otvorem pro vrata může být snížený, zvýšený, šikmý, a nebo je potřebné ho celý využít. Pro všechny tyto případy má OLYMPS DOOR vhodné řešení.
6. Nejdůležitější na závěr...
Pokud jste dočetli až na konec tohoto článku, víte o průmyslových vratech to nejpodstatnější, čeho byste si při jejich výběru měli všímat. Další informace získáte na bezplatné infolince 800 152 741 a nebo na internetové stránce
www.olymps-door.cz. Teď si už průmyslová vrata jen musíte objednat. Nejlépe u zkušeného a léty osvědčeného výrobce, kterým je firma OLYMPS DOOR, s jejíž pomocí se vrata českých podniků úspěšně otevírají už více než jedenáct let.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news