Google překladač: English Deutsch
FEIN MULTIMASTER

Univerzální systém pro výstavbu a renovaci vstupuje do další generace. Oscilačním průběhem pohybu a zejména díky uživatelsky optimalizovanému příslušenství se FEIN MULTIMASTER představuje jako nesmírně všestranný a precizní speciální nástroj – dokonalý pro všechny profesionální montážní, renovační a opravárenské práce.

Během oscilačního pohybu se každý z nástrojů pohybuje frekvencí až do 21 000 otáček za minutu s minimálním úhlem 3,2 stupňů. Tato metoda poskytuje nesrovnatelnou univerzálnost s unikátními výhodami. Díky zcela originálnímu způsobu práce oscilačního nástroje, můžete s multifunkčním nářadím FEIN MULTIMASTER pohodlně provádět i výkony se standardním nářadím velmi obtížné, navíc v místech, která jsou pro jakýkoli jiný nástroj prakticky nepřístupná. Společnost FEIN neustále rozšiřuje svůj program novým specializovaným příslušenstvím, které dokonale odpovídá požadavkům profesionálů i domácích kutilů.

Broušení

Typické použití: broušení dřeva a kovu za sucha, speciálně malé plochy, rohy a hrany a též těžko přístupná místa. Je žádoucí pracovat s celou plochou brusné desky, nikoli pouze se špičkou. Pro tuto práci je vhodná vysoká frekvence kmitání. Broušení je nejefektivněji prováděno nepřetržitým pohybem a lehkým přítlakem. Příliš tuhý přítlak nezvyšuje úběr, brusný list se pouze rychleji opotřebí.

Řezání
Typické použití: řezání tenkých plechů, dřevěných a plastových dílů. Řeže se při vysoké frekvenci kmitání. Kulaté řezné listy se neotáčí, jen vibrují, proto je vhodné je příležitostně vyjmout a upnout přesazeně, aby se opotřebovávaly rovnoměrně.

Škrábání
Typické použití: odškrabování starých laků nebo lepidel, odstraňování nalepených koberců, např. na schodech nebo jiných malých a středně velkých plochách. Při střední až vysoké frekvenci kmitání je škrábání nejproduktivnější.


Pokrokové broušení

Pomocí FEIN MULTIMASTERU se dají dokonale zrenovovat okna, garážová vrata a venkovní zařízení. Okna se brousí zrnem hrubosti 40 nebo 60. Ve druhé operaci se pak povrch vyhladí zrnem 150 nebo 180 – v krátkém čase tak docílíte vynikajících výsledků. Na silně zvětralé povrchy se nejlépe hodí tvrdokovová rašple – tím docílíte při hrubém broušení až 5× vyššího úběru materiálu. Také zchátralé tmelené hrany se dají jednoduše odstranit bez nebezpečí prasknutí skla. Výsledkem je zcela zrenovované okno v nečekaně krátkém čase.

Úpravy interiérů
Je jedno, jestli upravujete Vaše podkroví, montujete přepážku do místnosti nebo chcete ve stěně skrýt kabel vaší zvukové aparatury – FEIN MULTIMASTER je dokonalým nástrojem pro všechny opravy a montážní práce. Přitom dokáže precizně řezat i ve stísněných prostorech v koutech a rozích a brousí s vysokým úběrem – tím zajišťuje plynulou práci bez námahy.

Vždy přesný – i když je nedostatek místa
Další oblastí užití je profesionální montáž a restaurování nábytku. V FEIN MULTIMASTERU máte ideální nástroj pro montáž vestavěných kuchyní a nábytku. Dokonce i obtížné pracovní kroky v těsném prostoru, jako je řezání drážek v již smontovaných prvcích, mohou být prováděny snadno a přesně. Také při restaurování nábytku probíhají dříve náročné ruční práce, jako je broušení profilů, díky FEIN MULTIMASTERU výrazně rychleji a efektivněji.

Kvalitní zpracování podlah
Tento univerzální nástroj je rovněž výborný při zpracování podlahových krytin. Pokrývá celou škálu prací v oblasti podlahových krytin – od snadného odstraňování staré krytiny, jako jsou koberce nebo PVC přes přesné řezání parket, laminátu, krycích lišt a zárubní až po precizní řezání parket v obtížných rozích a na hranách. Se speciálním příslušenstvím vyvinutým pro jednotlivé případy použití a díky pohodlné manipulaci vám FEIN MULTIMASTER při všech pracovních činnostech ušetří hodně času a sil.

Rychle k čistotě v sanitární oblasti

Renovace kuchyní a sanitární techniky se může stát rychlou a účelnou. S FEIN MULTIMASTEREM můžete vyměnit jednotlivé poškozené dlaždice, aniž byste poškodili okolní kachličky. S diamantovými nebo tvrdokovovými pilovými listy vyřezává FEIN MULTIMASTER spáry mezi dlaždicemi s maximální přesností a s minimální tvorbou prachu. Pak lze pomocí tvrdokovové rašple nebo špachtle pohodlně odstranit staré lepidlo na dlaždice, pak již není nic snazšího, než do připraveného prostoru vlepit novou dlaždici.

Univerzální dílna do auta
Díky svému mnohostrannému spektru použití – od dělení karosářských dílů až po lakýrnické práce a leštění je FEIN MULTIMASTER vhodný pro všechny, kteří pravidelně opravují nebo upravují automobily. Pracuje nesmírně precizně a díky svému vysokému úběrovému výkonu i způsobem mimořádně šetřícím síly, což je na nepřístupných místech velkou výhodou. Jeho dokonalé, pracovním podmínkám a materiálům přizpůsobené příslušenství z něj dělá ideální nástroj pro obor vozidel.

www.fein.de/fein-multimaster/cz/cs/main