Google překladač: English Deutsch

Společnost SMA Solar Technology AG (SMA) získala na veletrhu Intersolar Europe 2013 v Mnichově ocenění Intersolar AWARD. Odborná porota vybrala střídač SMA Sunny Boy Smart Energy jako nejlepší exponát veletrhu v kategorii "Fotovoltaika". Tento první sériově vyráběný FV střídač s integrovaným akumulátorem, který se dá montovat na stěnu, dokáže zvýšit vlastní spotřebu vyrobené FV energie v domácnosti až o cca. 50%. Ocenění znovu potvrzuje pozici společnosti SMA jakožto světového lídra a průkopníka na poli inteligentních technologií a podtrhuje význam inteligentní systémové techniky pro budoucí decentralizované zásobování energií z obnovitelných zdrojů. Společnost SMA Solar Technology obdržela cenu Intersolar AWARD po třetí ve své historii.

SMA Intersolar Award Sunny Boy Smart Energy

Důležitý krok k zásobování energií budoucnosti
„Cena pro střídač Sunny Boy Smart Energy je jednoznačným oceněním naší dlouhodobé vývojové práce," vysvětluje Roland Grebe, člen představenstva pro výzkum a vývoj společnosti SMA. „Komplexní zásobování energií prostřednictvím decentralizovaných obnovitelných zdrojů je možné jen díky širokému nasazení lokálních akumulátorů, které nejen optimalizují místní zásobování energií, ale také vyrovnávají nestálý výkon v síti a podporují řízení sítě. Pro pokrok tzv. „energetické revoluce" jsou proto téměř nezbytné pro každou domácnost dostupné, jednoduše instalovatelné a inteligentně propojené systémy řízení toků elektrické energie. Díky kombinaci baterie, moderní výkonové elektroniky a inteligentního řízení získávají i malé FV systémy vlastnosti elektrárny, jako je schopnost spuštění bez přítomnosti sítě nebo připravenost pro řízení výkonu."
Malý akumulátor: ekonomický a efektivní
Střídač Sunny Boy Smart Energy je výsledkem intenzivního výzkumu společnosti SMA v oblasti řízení akumulátorů a energie. Využitelná kapacita integrované lithium-iontové baterie, která je zhruba dvě kilowatthodiny, umožňuje optimální ekonomický provoz v typických obytných domech a její velikost byla velmi přesně propočtena. Další zvyšování vlastní spotřeby by bylo vzhledem k případné vyšší kapacitě akumulátorů už jen nepatrné, naopak snižoval by se koeficient využití akumulátorů. Energie uložená střídačem Sunny Boy Smart Energy stačí k zásobování čtyřčlenné rodiny proudem večer po dobu zhruba tří hodin. Celkově zvyšuje nový střídač podíl vlastní spotřeby až o 50%. Dimenzování integrované lithium-iontové baterie na 90% úroveň vybíjení při 10leté provozní životnosti navíc snižuje počáteční investici a vyžaduje také méně prostoru.
Díky tomu, že je střídač Sunny Boy Smart Energy koncipován jako kompaktní zařízení montované na zeď, je jeho instalace stejně rychlá a jednoduchá jako u typického FV střídače a nevyžaduje žádné doplňkové plánování nebo speciální opatření při instalaci.
Zapojení do inteligentní sítě budoucnosti
Střídač Sunny Boy Smart Energy lze bez problémů zapojit do koncepce SMA Smart Home. Ve spojení s prognózami výroby a spotřeby poskytovanými přístrojem Sunny Home Manager lze domácí spotřebiče a akumulátor řídit tak, aby bylo prostřednictvím akumulátoru omezeno množství elektrické energie, které je nutné přenášet sítí a na druhou stranu aby byl vyrovnán výrobní výkon FV systému. To umožňuje nejen efektivnější využívání akumulátoru a tím i větší nezávislost provozovatele systému na rostoucích cenách elektrické energie, ale také účast na budoucích obchodních modelech inteligentních sítí Smart Grids.
Důraz na bezpečnost
Zvláštní důraz kladla společnost SMA při vývoji střídače Sunny Boy Smart Energy na oblast bezpečnosti: Celý proces byl sledován svazem VDE (VDE - Verband der Elektrotechnik, Elektronik, Informationstechnik e.V.) a jak střídač, tak i bateriový balíček byl svazem VDE přezkoušen. Navíc mají jak společnost SMA, tak i výrobce baterií LG Chem mnohaleté zkušenosti v oblasti akumulátorových systémů. Uvedení střídače Sunny Boy Smart Energy na trh se plánuje na druhou polovinu roku 2013 (pro vybrané země).
SMA Central & Eastern Europe s.r.o. je dceřinou společností německé SMA Solar Technology AG. Na český a slovenský trh vstoupila v roce 2009 pod názvem SMA Czech Republic s.r.o., v roce 2011 se přejmenovala na SMA Central & Eastern Europe a zastřešuje nyní také bulharský, rumunský, maďarský a polský trh. Kromě obchodního zastoupení je pro zákazníky z regionu střední a východní Evropy k dispozici také tým spolupracovníků zajišťujících technické, marketingové, servisní a poradenské služby.
www.SMA-Solar.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news