Google překladač: English Deutsch

Siemens vyvinul nový ultrazvukový průtokoměr Sitrans FUT1010, který je určen pro oblast těžby a dopravy ropy, resp. zemního plynu a pro petrochemický průmysl. Senzory jsou na povrchu měřicí trubice průtokoměru upevněny pomocí unikátního montážního systému TransLoc, který nevyžaduje téměř žádnou údržbu, protože při měření nedochází ke kontaktu senzorů s měřeným médiem. Speciální způsob upevnění senzorů, který vyvinula společnost Siemens, umožňuje provést standardní kalibraci, a dosáhnout tak vyšší přesnosti měření.

Další předností nového průtokoměru je, že se v něm při průtoku kapalin s velkým podílem parafinu netvoří rušivé úsady, které často vznikají v tradičních snímačích při měření průtoku uhlovodíků. Systém TransLoc minimalizuje potřebu údržby a zkracuje odstávky zařízení, čímž se snižují celkové náklady na měření a zkracuje doba návratnosti investic.

Sitrans FUT1010 využívá metodu WideBeam, založenou na měření rozdílu mezi dobami průchodu ultrazvukových impulzů vysílaných po a proti směru proudění kapaliny. Přístroj lze dodat také společně s usměrňovačem průtoku a s uklidňovacími úseky potrubí před a za průtokoměrem. Vše dohromady tvoří kompletní měřicí trať, která může být kalibrována v souladu s požadavky organizací American Petroleum Institute (API) a American Gas Association (AGA). Tímto způsobem lze zajistit, že průtokoměr Sitrans FUT1010 bude měřit s mimořádnou přesností.

Přístroj se dodává ve dvou provedeních – první verze je určena pro měření plynů, druhá pro měření kapalin s viskozitou až do 2800 cSt. Díky své univerzálnosti se Sitrans FUT1010 uplatní při měření průtoku jako kontrolní měřidlo nebo jako provozní přístroj při řízení technologických procesů, resp. při sledování podzemních skladovacích nádrží. Díky možnosti instalace na potrubí s malými i velkými průměry je nový průtokoměr vhodný pro téměř jakoukoliv měřicí úlohu, a to včetně bilančních měření vyžadujících kalibraci s laboratorní přesností.

Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

 

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..