Google překladač: English Deutsch

Správnost vážení má co do činění s řadou věcí, se kterými se setkáváte v každodenním životě. Správnost vážení má rozhodující dopad na kvalitu výroby potravin, na správnou barvu oblečení, které nosíte, nebo na kvalitu mýdla a šampónů, které používáte. Základním požadavkem pro správnost vážení je pak přesná a pravidelná kalibrace vah ve správný čas.

IND560_WM_FR2_200x190.jpg

Vzhledem k rostoucím požadavkům na kalibrační procesy představuje společnost METTLER TOLEDO nové způsoby justování vah, které jsou šité na míru specifickým požadavkům zákazníka.

Váhový terminál METTLER TOLEDO IND560 nabízí několik nových způsobů kalibrace a kontroly správné funkce vah. Každý zákazník si tak může vybrat vhodný způsob nebo proces kalibrace, který nejlépe vyhovuje jeho specifickým požadavkům.
Kroková kalibarace

Kroková kalibrace je určena pro kalibraci vah v místě instalace v případech, kdy hmotnostní rozsah vah výrazně překračuje hmotnost kalibračního závaží, které je k dispozici. Substituční metoda kalibrace používá známou hodnotu hmotnosti kalibračního závaží pro kalibraci určité malé části hmotnostního rozsahu vah. Jakmile provedete kalibraci části hmotnostního rozsahu, z vážicí plochy sejmete kalibrační závaží a do nádobky vložíte libovolný materiál o hmotnosti blízké hmotnosti kalibračního závaží. Na vážicí plochu pak opět vložíte kalibrační závaží a stanovíte nový kalibrační bod. Celý proces opakujete tak dlouho, dokud nedosáhnete maxima hmotnostního rozsahu vah. V minulosti bylo v podobném případě nezbytné, aby servisní technik ručně vypočítal hodnotu každého následujícího kalibračního bodu a správnou hodnotu zadal do váhového terminálu. Tento postup byl ovšem časově náročný a mohlo dojít k chybě při zadání nové kalibrační hodnoty. Použitím krokové kalibrace na váhových terminálech METTLER TOLEDO je celý proces plně automatický, na displeji terminálu se zobrazují pokyny pro servisního technika, který už nemusí provádět matematické výpočty nebo zadávat vypočítané hodnoty.
http://cs.mt.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news