Google překladač: English Deutsch

Společnost Mitsubishi Electric, největší japonský výrobce PLC systémů a jeden z největších světových výrobců CNC, přichází na trh s novým modulem pro populární řadu Q-PLC.
Tento CNC modul je určen pro nasazení v obráběcích strojích zařazovaných do nestandardních NC strojů a výrobních linek, zvláště pak v automobilovém průmyslu. Při vývoji se vycházelo z řady M70, což je nové CNC pro obráběcí stroje, které bylo na trh uvedeno již v loňském roce. Pro tento modul byla vyvinuta nová vysokorychlostní sběrnice a nové PLC CPU ve třech provedeních lišících se výkonem. Oba nové moduly Q173NCCPU i PLC CPU Q0xUDCPU lze doplnit modulem Q173SXY pro bezpečnostní funkce. Samozřejmostí je rozšíření sestavy o řadu dalších I/O a komunikačních modulů již zavedené řady Q. Na sběrnici mohou být připojeny max. 4 CPU (např. jeden PLC-CPU a tři NC-CPU).

Prostředí GX Developer
Pro tvorbu, odladění a i následný monitoring PLC programu slouží prostředí GX Developer. Programovat lze ve formátu instrukčního listu nebo kontaktního schématu. Jako komunikační rozhraní s obsluhou se využívají dotykové panely GOT řady 1000. Panely GOT jsou spojeny s NC modulem po Ethernetu a NC parametrizace a zálohování dat se provádí na panelu. Data se přenášejí na CF kartě přes slot v panelu. Pro vývoj vlastních aplikačních obrazovek slouží vývojové prostředí GT Designer 2, kde lze využít již hotových připravených objektů a grafik, což zkracuje dobu vývoje.

Nové pohony
Jednotku C7O je možné propojit po optické sběrnici s novými pohony řady MDS-D 3 x 200 V a DH 3 x 400 V pracujícími na společném silovém DC busu a rovněž novými pohony MDS-D-SVJ3/ SPJ3 s bržděním do odporu. Tyto nové pohony se vyznačují 5 x rychlejší proudovou smyčkou a dvojnásobnou rychlostí v rychlostní a polohovací smyčce. Bylo dosaženo 1,5násobného snížení chyby při kruhové interpolaci. Nové motory řady HF-H se vyznačují o 35 % vyšším točivým momentem a zvýšenými jmenovitými otáčkami na 4 000 min.-1 vzhledem k předchozí řadě motorů.

Pohonné jednotky se vyznačují nejrychlejší proudovou smyčkou na světě a implementovanou autodiagnostikou frekvence vlastních rezonancí stroje. Po zadání změřené hodnoty do parametru adaptivního filtru je rezonance kompenzována. Pohony mají vylepšené vlastnosti, které přímo ovlivňují produktivitu a přesnost výroby, např. zpomalení probíhá s maximálním momentem, čímž bylo docíleno zkrácení doby napolohování při orientaci vřetena o 20 %, implementována je funkce „Direct 1 detect compensation“, která redukuje minimální dobu pracovního cyklu vřetena až o 25 %. Všechny zmíněné typy pohonů dovolují připojení odměřovacích pravítek (closed loop). Pro odladění a optimalizaci nastavení servopohonů bez speciálních měřicích přístrojů slouží SW nástroj MS Configurator.

Uplatnění C70
C70 najde uplatnění všude tam, kde se s výhodou využívá obrábění v ISO kódu, tzn. nejen u klasického obrábění kovů, ale i u speciálních CNC jednoúčelových strojů, kde je kladen důraz na zákaznické řešení. Distributor Mistubishi Electric v ČR – společnost Autocont Control Systems, s. r. o., poskytuje na dodané produkty Mitsubishi bezplatnou technickou podporu na telefonu, podporu v rámci zhotovení prototypu, zhotovení PLC programů, školení na vývojové prostředí PLC a specializovaná školení na CNC systémy.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news