Google překladač: English Deutsch

Přední evropský specialista na výrobu mechanických komponentů, belgická společnost Meister Group, rozjíždí v Kunovicích u Uherského Hradiště novou výrobu vysoce přesných dílců pro automobilový, hydraulický a letecký průmysl. Do nového závodu, kde by postupně mělo pracovat až 80 lidí, hodlá společnost investovat přes 350 milionů Kč.
"S rostoucím zájmem automobilek o Českou republiku přirozeně roste i zájem jejich subdodavatelů. To posiluje i pozici našeho nového závodu v Kunovicích, který by měl v budoucnu pokrývat až pětinu veškeré produkce skupiny Meister. Díky tomu by se mohl stát významným strategickým výrobním a obchodním centrem pro oblast celé střední Evropy," upozorňuje Jean Delfosse, generální ředitel skupiny Meister Group.
"Zlínský region má v oblasti průmyslu velký potenciál. Jeho atraktivitu zvyšuje přítomnost kvalifikované pracovní síly a Univerzity Tomáše Bati s prvními absolventy," říká Petr Vykopal, manažer regionální spolupráce agentury CzechInvest, a doplňuje: "Hlavní překážkou získávání strategických výrobních investic je ale nevyhovující dopravní dostupnost. Naopak velký potenciál je zde v oblasti strategických služeb a technologických center. Ve spolupráci s místními institucemi proto vyhledáváme a podporujeme výstavbu vhodných lokalit, nejen průmyslových zón, ale i kancelářských objektů."
Nově vybudovaný závod disponuje nejmodernějšími technologiemi, které mu umožňují vyrábět i velké série dílců na vícevřetenových CNC strojích, a to včetně následných operací, například kalení nebo broušení.
www.czechinvest.org

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..