Google překladač: English Deutsch

Na 5. ročníku mezinárodního veletrhu Bazény, sauny, solária & wellness se 19. března 2009 v pražských Letňanech vůbec poprvé představí česká společnost WPC – Woodplastic s.r.o. Její stánek by mohl zaujmout zejména ty z návštěvníků, kteří s příchodem jara plánují stavbu nebo rekonstrukci zahradní terasy, případně je zajímají nové trendy v podlahových materiálech. Od loňského roku dováží firma Woodplastic do České republiky podlahové profily a další produkty ze zatím nepříliš rozšířeného WPC (woodplastic) materiálu od francouzské firmy Silvadec.

Z tohoto materiálu jsou i dvě letošní novinky, které společnost Woodplastic na veletrhu Bazény, sauny, solária & wellness v pražském veletržním areálu Letňany představí – plotový systém Silvadec a terasová prkna Emotion. WPC, nazývaný také dřevoplast, tvoří rozemleté smrkové piliny smíchané v poměru 6:4 s vysokotlakým polymerem. Díky tomu vizuálně i pocitově připomíná přírodní dřevo, zároveň je však odolný proti vlivům počasí, škůdcům a jiným nepříznivým faktorům. Materiál je zároveň bez problémů recyklovatelný, neobsahuje toxické látky a nevyžaduje ani každoroční moření či olejování jako klasická dřevěná prkna.


Plotový systém Silvadec vykazuje vysokou odolnost proti větru. Podle testů francouzské zkušební laboratoře pro Evropskou unii CSTB (Centre Scientifique et Technique du Batiment) odolá nárazům větru o síle až 140 km/h, která je již za hranicí síly orkánu. Je tedy ideálním řešením pro brány, ploty, stěny, palisády a závětrné zábrany. Na rozdíl od dřevěných či jiných plotových systémů nevyžaduje žádnou výjimečnou povrchovou úpravu, i při běžném ošetření vodou zůstává jeho vzhled dokonalý a odolný proti vlivům okolí. Příjemně čistý design systému je vhodný pro klasické i moderní exteriéry. Vyrábí se ve čtyřech barevných odstínech – eben, ořech, palisandr a teak. Plotový systém je výškově nastavitelný, a proto vhodný pro každý typ terénu.
Orientační cena plotového pole o šířce 1,5 m při min. výšce 48 cm činí 2 311 Kč (bez DPH).


Terasová prkna Emotion (Emo) navazují kvalitou materiálu a zpracování na již zavedená prkna Silva a Real. Unikátní jsou díky svému originálnímu zabarvení. Nerovnoměrné rozprostření barvicí směsi dodává prknům krásný a přirozený vzhled dřeva. Prkna Emotion jsou lisovaná do plného tvaru, a tudíž lépe chráněná proti vlhkosti a vodním průsakům než prkna dutá. Odolávají účinkům UV záření a zachovávají si barevnou stálost. Nelámou se ani neštěpí na nebezpečné třísky a mají protiskluzový povrch. Vyrábí se v odstínech palisandr a teak.
Orientační cena je 1 840 Kč/m2 (bez DPH).
Na plotový systém Silvadec i na terasová prkna Emotion výrobce garantuje záruku 25 let.
Vedle novinek a produktů značky Silvadec nabízí také firma Woodplastic návštěvníkům veletrhu nezávaznou konzultaci a rady při plánování stavby či rekonstrukce terasy. Díky internetovému kalkulátoru umístěnému na stránkách www.mojeterasa.cz si mohou návštěvníci snadno a rychle spočítat orientační náklady na terasu v různých variantách WPC materiálu.


www.woodplastic

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..