Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Rozhovor s ředitelem PENTA Trading, spol. s r.o.

Krátce po zahájení brněnského MSV jsme položili několik otázek řediteli společnosti PENTA Trading, spol. s r.o., Ing. Pavlu Matoškovi.

T+T: Co je nejzajímavějším exponátem letošní expozice na MSV 2009, jaké novinky PENTA Trading představuje?
PENTA letos vystavuje oproti minulým ročníkům na mírně zredukované ploše, tedy „jen“ na 100m2, a to dvě vlajkové lodi, tedy dva elektroerozivní stroje. Tradičně to bude drátová řezačka FANUC a elektroerozivní hloubička EXERON. Novinky se skrývají pod kabáty obou strojů. I když na první pohled z vnějšku se od loňských modelů neliší, oba stroje prošly za poslední rok významným vývojem a řadou vylepšení. FANUC je od letošního léta standardně vybavován novou vysoce rychlou dokončovací lešticí jednotkou a tomu jsou rovněž přizpůsobeny i nové rychlejší a přesnější technologie. Rovněž za poslední rok přibyla řada nových velmi užitečných vylepšení v řídicím systému.

V hloubičce EXERON potom zaujme zcela nový, převratný, digitálním mikroprocesorem řízený generátor EXOPULS+, který posouvá možnosti elektroerozivního hloubení o pořádný kus kupředu. V praxi nový generátor znamená významnou energetickou, tedy i finanční úsporu při hloubení, mnohem lepší dosažitelné povrchy za výrazně zkrácené časy a nulové opotřebení elektrod. Nejpozoruhodnějších výsledků bylo dosaženo při hloubení grafitovými elektrodami.

T+T: Co od Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně očekáváte právě letos?
Každoročně je pro nás veletrh možností navázat nové kontakty, získat nové poptávky, ale také příležitostí pro naše kolegy techniky potkat se osobně s našimi stávajícími zákazníky a obchodními přáteli. Letos očekáváme, že nás Brněnský veletrh překvapí. Otázka je, zda příjemně… Krize zasáhla značnou část našich zákazníků a je tedy otázkou, zda a v jakém počtu na veletrh přijdou. Osobně očekávám, že účast a zájem o nákup nových technologií nebude tak masivní, jako v minulých ročnících, ale ten, kdo přijde, bude mít jasnější vizi než většina loňských a předloňských návštěvníků. Očekávám tedy, že pro nás bude veletrh spíše technickým a přátelským setkáním se stávajícími uživateli našich strojů než masivní prodejní akcí. Ale i takový kontakt s našimi klienty je pro nás velmi důležitý.

T+T: Jak byste ohodnotil ekonomickou situaci v oboru elektroeroze a jakou obchodní a výrobní strategii v současné době volíte?

Vzhledem k tomu, že většina našich zákazníků je dodavateli nebo subdodavateli pro automobilový průmysl, dotknul se pochopitelně současný pokles i nás, jako dodavatele strojů a technologií. Říkám úmyslně pokles, protože obchod se nezastavil zcela a podniky z našeho oboru, které byly vybudovány na pevném základě a hospodařily střízlivě, přežívají po zavedení některých úsporných opatření bez větších problémů. Nejúčinnější zbraň proti problémům vidím právě ve střízlivém hodnocení situace, zavedení rozumných úsporných opatření a zefektivnění všech činností …

T+T: Dnes je všeobecně kladen důraz na výsledky organizací, zabývajících se výzkumem a vývojem. Jaké jsou aktivity v této oblasti?
Moje odpověď na tuto otázku úzce souvisí s předchozími body. Naše firma jako jediná z oboru elektroeroze v ČR má vlastní výzkumné a vývojové středisko a aplikační centra, kde nově vyvinutá zařízení testujeme a „plníme“ technologiemi. Vývoj u nás probíhá stále, ale v poslední době jsme vsadili na zajímavou kartu. Vyvinuli jsme vlastní velmi moderní a spolehlivou elektroniku pro elektroerozivní hloubičku. Tento systém sice prodáváme i spolu s mechanikou stroje jako nové zařízení, ale náš systém lze použít pro přestavbu a modernizaci i nefunkční hloubičky libovolného výrobce! A o takovéto řešení je mnohem větší zájem právě v této těžké době. Zákazníkům tím vlastně umožníme starou hloubičku nejen efektivně opravit a ušetřit, ale pozdvihnout starý stroj i morálně do kondice srovnatelné s novými nejmodernějšími stroji a výrazně zvýšit produktivitu a využitelnost stávajícího zařízení.

T+T: Jaká skupina zákazníků Vás nejvíce zajímá; z jakých oborů a z jakých zemí?

I když máme obchodní vztahy s celou Evropou a servis poskytujeme téměř po celém světě, hlavním regionem, kde obchodně působíme jsou Čechy a Slovensko. Odtud máme většinu zákazníků. Jelikož dodáváme elektroerozivní stroje, našimi zákazníky jsou převážně strojírenské podniky, konkrétně pak zejména nástrojárny.

Zbrusu nové stránky společnosti PENTA Trading můžete navštívit ZDE.

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..