Google překladač: English Deutsch

Telefon pro seniory, digitální vysílačky, terminál a wifi router

Nejlevnější paušál pro pevné linky si pro obyvatele České republiky starší šedesáti let v den podpisu smlouvy připravil mobilní operátor U:fon. Díky této nabídce si lze pořídit pevnou linku s přístrojem za jednu korunu při podpisu smlouvy na 24 měsíců a měsíčně platit paušál 179 Kč (včetně DPH). Senioří tak mohou ušetřit stovky až tisíce korun ročně ve srovnání s nabídkou konkurence. Pokud se zákazník nechce vázat smlouvou, zaplatí za telefonní přístroj 1999 Kč, paušál zůstává stejný. Navíc je volání v rámci sítě U:fon zdarma. Mimo svoji síť operátor nabízí ceny za volání na pevnou linku 1,58 Kč (s DPH) za minutu a na mobilní telefon 5,90 Kč (s DPH) za minutu. U:fonův telefonní přístroj navíc umožňuje také posílání a příjem SMS. Jako bonus operátor seniorům poskytne automatické členství v síti lékáren Dr. Max, díky němuž ušetří 10 Kč za každý recept, který v těchto lékárnách předloží.

Od ledna nabízí U:fon svým firemním zákazníkům první profesionální celoplošnou službu digitálních vysílaček na bázi technologie Push-to-Talk (PTT) v České republice. Dále přichází s multifunkčním terminálem, díky němuž mohou zákazníci U:fona využívat kombinaci hlasového volání, faxování a připojení k internetu v jednom, a také s wifi routerem poskytujícím vysokorychlostní datové připojení (prostřednictvím technologie CDMA Rev A), který současně nabízí možnost připojení přes wifi a čtyři ethernetové porty.
U:fonova vysílačka spojuje efektivnost a rychlost analogových trunkových rádiových systémů s jednoduchostí a celoplošným dosahem služby PTT. Služba umožňuje skupinové hovory, osobní hovory, prioritizaci služeb, nastavování skupin a v blízké budoucnosti mobilní hlasové a datové služby, jako jsou SMS nebo internet. Již v polovině roku 2008 bude možné vysílačku kombinovat s mobilním internetem a s oblíbenou službou SMS. U:fonova vysílačka funguje na platformě systému GoTA (Global Open Trunking Application) od ZTE Corp., kterou od roku 2004 využívají miliony uživatelů v Norsku, Rusku, Malajsii nebo Číně. Navíc díky využití technologie CDMA zaručuje služba vysokou přenosovou kapacitu a bezpečnost komunikace bez rušení jinými uživateli. Jako koncové zařízení byla vybrána elegantní vysílačka s funkcí mobilního telefonu ZTE G420. Tento přístroj kombinuje vysílačku s hlasovou a datovou komunikací. Telefon je navíc vybaven barevným displejem (65 tisíc barev), polyfonním vyzváněním, seznamem pro 300 kontaktů a modulem s datovým přenosem až 80 kb/s.

U:fonův multifunkční terminál umožňuje využívat kombinace hlasového volání, faxu a datových služeb včetně připojení k internetu. Terminál disponuje USB rozhraním a připojení k internetu jeho prostřednictvím pohodlně dostačuje na běžné surfování či e-mail. Zařízení se tak v českých domácnostech a kancelářích může stát náhradou za pevnou linku. Terminál lze využít v kombinaci s produkty U:fonův telefon, U:fonův internet a U:fonův telefon s internetem. Při uzavření smlouvy na 24 měsíců je nabízen za 1499 Kč, bez písemného závazku pak za 2499 Kč (ceny s DPH).

Wifi router je ideálním řešením pro domácí sítě nebo malé kanceláře. Přes kabel mohou být k routeru připojeny až 4 počítače, další lze připojit pomocí wifi. Robustní antény zajišťují dobrý příjem signálu a tím dobrý výkon i v oblastech s nižším pokrytím. Díky snadné instalaci zvládne vytvořit domácí síť každý, kdo má jen minimální znalosti práce s počítačem. Wifi router je nabízen buď za dotovanou cenu 4199 Kč (smlouva na 24 měsíců), či za plnou cenu 5999 Kč (ceny s DPH).