Google překladač: English Deutsch

Nové vysoce efektivní žárovky, jež používají inovativních materiálů vyvinutých divizí pro osvětlovací systémy GE sídlící v Clevelandu (Ohio) ve spolupráci s Globálním výzkumným centrem GE sídlícím v Niskayuně (stát New York), nahradí tradiční 40 až 10wattové žárovky, které jsou dnes nejoblíbenějším druhem žárovek používaných spotřebiteli. Novou technologii bude posléze možné použít i na všechny ostatní typy žárovek. Cílem při spuštění výroby je dosáhnout až téměř dvojnásobné efektivity, tedy 30 lumenů na 1 Watt, než jakou se vyznačují současné žárovky. Použití technologie HEI by mělo zvýšit efektivitu žárovek oproti současnému stavu až čtyřikrát – ta by tak byla srovnatelná s efektivitou dnešních zářivek (CFL). Přijetí této nové technologie by mělo přinést snížení emisí skleníkových plynů až o 40 milionů tun CO2 ve spojených státech a až o 50 milionů tun v EU, pokud by všechny tradiční žárovky byly nahrazeny žárovkami využívající technologii HEI.

T_A_Edison_2.jpg

Kevin Nolan, viceprezident pro technologii v obchodní jednotce GE Consumer & Industrial, prohlásil: „Nová verze Edisonovy žárovky pro 21. století nabídne nejen úsporu energie, ale i všechny další výhody, jaké mají zářivky, tedy včetně vysoké kvality světla a okamžitého výkonu. To vše za cenu, která bude podstatně nižší, než je cena zářivek. Společně s ostatními výrobci jsme zářivky velice důrazně propagovali, nicméně zákazníci si žádají širšího výběru a my na jejich požadavky chceme reagovat, přičemž zároveň chceme přispět k ochraně životního prostředí. Je pro nás velice důležité nabídnout zákazníkům komplexní škálu produktů, které jim umožní realizovat jejich osobní touhu snižovat dopad na životní prostředí a zároveň si pořídit nejlepší osvětlovací produkt. I proto jsme velice rázně přistoupili k uvedení těchto nových žárovek na trh..”

Společnost GE učinila toto oznámení současně se svým rozhodnutím podpořit v EU, Spojených státech a dalších oblastech legislativní snahy, které urychlí zavedení všech typů vysoce efektivní osvětlovacích produktů v rámci globálních snah o zajištění energetické bezpečnosti a o snížení emisí skleníkových plynů. Technologie HEIÔ vyvinutá společností GE napomůže dosažení cílů, které Evropská komise vytyčila v rámci svého „Akčního plánu za dosažení energetické efektivnosti“. Podle tohoto plánu by se spotřeba energie v Evropě měla do roku 2020 snížit o 20 procent.

Společnost GE investovala během posledních třech let více než 150 milionů EUR do vývoje energeticky úsporných osvětlovacích produktů – kompaktních žárovek Biax™, zářivek Starcoat ™ a žárovek CMH™. Investice do energeticky efektivních osvětlovacích systémů je součástí iniciativy ecomagination, v jejímž rámci chce GE uvádět na trh nové technologie, které zákazníkům a spotřebitelům umožní čelit naléhavým ekologickým výzvám.
www.ge.com

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..