Google překladač: English Deutsch

Podnikatelé budou moci vést od příštího měsíce své účetnictví kompletně v elektronické podobě. Od 1. října vstoupí v účinnost zákon o finančních konglomerátech, jehož součástí je i novela zákona o DPH, která umožňuje vystavovat účetní a daňové doklady v elektronické podobě, uvedla mluvčí ministerstva informatiky Klára Volná. Zákon v pondělí podepsal prezident Václav Klaus. "Jde o novinku, která by měla výrazně rozšířit využívání zaručeného elektronického podpisu," uvedla mluvčí. Kvalifikované certifikáty pro vytváření elektronického podpisu v současnosti vydávají dvě akreditované společnosti. Již několik let na trhu působí První certifikační autorita, která je orientovaná spíše na větší firmy, a od září jí konkuruje Česká pošta, která přišla s cenou certifikátu 190 korun, což je v porovnání s konkurentem čtvrtina.

podpis_1.jpg

Nový zákon umožní podle místopředsedy dozorčí rady České pošty Ondřeje Felixe vést celou agendu k DPH elektronicky, což znamená, že elektronický podpis získá stovky tisíc potenciálních uživatelů z řad podnikatelů.

Přenechejte počítání a vyplňování finančních výkazů našemu softwaru: Finanční výkazy na CD pro účetní a ředitele firem! Finanční analýza, vygenerování sestav ukazatelů a časových řad, tiskové výstupy – to vše najdete na jednom softwaru! Více ZDE!

Zájemci již nyní mohou podávat elektronicky přiznání k dani z příjmů, silniční dani či DPH a rovněž přes internet posílat evidenční listy České správě sociálního zabezpečení. První certifikační autorita vydala za dobu své existence téměř 20.000 kvalifikovaných certifikátů, které lze použít pro elektronický podpis.

Co by měl každý manažer či vedoucí pracovník znát z účetnictví, se dozvíte na semináři, který se bude konat 2. listopadu 2005 v Praze.

Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..