Google překladač: English Deutsch

Architektonicky velmi neobvyklé sídlo otevírá v pražské Hostivaři společnost Neomed, distributor farmaceutického a zdravotnického materiálu. Během posledních deseti měsíců postavila netradiční centrálu firmy společnost Skanska CZ podle originálního projektu ateliéru D3A. Sídlo firmy Neomed přináší do dosavadní průmyslové oblasti hravou atmosféru a moderní styl v projektování komerčních nemovitostí. "Vždy rádi spolupracujeme s firmou, která má jasnou představu, jak by její sídlo mělo vypadat. Studio D3A předložilo ve svém projektu řadu opravdu odvážných nápadů a pro nás bylo radostné je realizovat. Dům, který je jakoby zavrtaný do veliké hromady hlíny, bude jistě přitahovat pozornost kolemjdoucích a věřím, že zaměstnancům Neomedu se v něm bude dobře pracovat," řekl ředitel Divize pozemní stavitelství Čechy společnosti Skanska CZ Jiří Bažata.

Neomed_1.jpg

Centrála firmy Neomed je umístěna v Hostivaři, tedy na periferii Prahy, v oblasti průmyslových areálů a rychlostních komunikací. Přesto přichází s jasnou architektonickou ambicí a cílem být krásným domem, zlepšit okolní atmosféru a možná naznačit směr, jakým se by se mohla tato část města vyvíjet. Zároveň však chce být především praktickým a univerzálním místem pro práci lidí z firmy.

Dům je nevysoký, pouze dvoupodlažní, umístěný ve valu hlíny - k okolnímu prostředí vlastně v náhorní plošině. V co největší míře byl využit přirozený náletový porost keřů a bříz tak, aby projekt využíval stávající zeleň a její atmosféru. Samotná masa hlíny a zeleně je při pohledu z ulice opřená o vyšší betonovou zeď tvořící elegantní průčelí areálu s výřezem hlavní vstupní brány ze zeleného průsvitného laminátu. Zahrada vzniklá na náhorní plošině má za úkol osvěžit prostředí ulice a předat svůj klid domu, který před ulicí schovává. Betonové sloupy vykukují z trávy jako obelisky a pomalu přecházejí k pevné racionální struktuře, obalené sklem v místech, kde je pronikání slunce dovnitř žádoucí, a stříbrným reflektujícím plechem v místech, kde je nutno skladovaný farmaceutický a zdravotní materiál ochránit před jeho účinkem.

V těchto místech umožnili architekti slunečnímu světlu předvádět řadu vizuálních efektů. V závislosti na denní době se například nejdříve na fasádu, v průběhu dne na asfalt, promítá velký nápis Neomed. Večer se naopak rozsvítí vnitřek domu a předvádí svou jednoduchost a přehlednost, přičemž před pohledem zvenčí neschovává dokonce ani takové technické útroby, jako je kotelna.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..