Google překladač: English Deutsch
Full banner Taitra
pro monitoring výroby

Jako alternativu běžně používaných online přístrojů pro měření viskozity nyní Anton Paar uvádí na trh novou řadu robustních procesních viskozimetrů. Na základě několika dekád zkušeností v oblasti měření viskozity a reologie v laboratorních podmínkách, představuje Anton Paar procesní inline viskozimetr používající zcela inovativní přístup k měření. Tento unikátní princip je založen na měření dynamického hydrostatického tlaku, který je úměrný viskozitě kapaliny a současně zajišťuje vysokou míru rozlišení a krátkou dobu odezvy.

Přístroj je vybaven zabudovaným měřením teploty. V uspořádání koncipovaném pro použití v procesních podmínkách je inline viskozimetr určen k instalaci do měřené kapaliny – buď přímo v potrubí nebo v tancích. Nespornou výhodou tohoto přístroje jsou jeho minimální požadavky na údržbu a současně fakt, že je konstruován s požadavkem na dlouhodobou bezporuchovou zátěž. Případný pokles tlaku anebo průtoku nemá žádný vliv na výsledky měření. Viskozita při procesní teplotě měření a referenční teplotě se stanovuje v rozsahu 1 až 50 000 mPa.s.

Typickými aplikacemi pro nový procesní viskozimetr jsou například výroba keramiky (měření keramických suspenzí), barev a nátěrů, disperzí, škrobu, lepidel, maziv, silikonových olejů, želatiny, čokolády, detergentů anebo pryskyřic.

autoři: Ing. M. Vilimovská, Ing. K. Voldřich

www.anton-paar.cz

Conrad

Kalendář akcí

<<  Listopad 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
chinaplast 2021