Google překladač: English Deutsch
pro monitoring výroby

Jako alternativu běžně používaných online přístrojů pro měření viskozity nyní Anton Paar uvádí na trh novou řadu robustních procesních viskozimetrů. Na základě několika dekád zkušeností v oblasti měření viskozity a reologie v laboratorních podmínkách, představuje Anton Paar procesní inline viskozimetr používající zcela inovativní přístup k měření. Tento unikátní princip je založen na měření dynamického hydrostatického tlaku, který je úměrný viskozitě kapaliny a současně zajišťuje vysokou míru rozlišení a krátkou dobu odezvy.

Přístroj je vybaven zabudovaným měřením teploty. V uspořádání koncipovaném pro použití v procesních podmínkách je inline viskozimetr určen k instalaci do měřené kapaliny – buď přímo v potrubí nebo v tancích. Nespornou výhodou tohoto přístroje jsou jeho minimální požadavky na údržbu a současně fakt, že je konstruován s požadavkem na dlouhodobou bezporuchovou zátěž. Případný pokles tlaku anebo průtoku nemá žádný vliv na výsledky měření. Viskozita při procesní teplotě měření a referenční teplotě se stanovuje v rozsahu 1 až 50 000 mPa.s.

Typickými aplikacemi pro nový procesní viskozimetr jsou například výroba keramiky (měření keramických suspenzí), barev a nátěrů, disperzí, škrobu, lepidel, maziv, silikonových olejů, želatiny, čokolády, detergentů anebo pryskyřic.

autoři: Ing. M. Vilimovská, Ing. K. Voldřich

www.anton-paar.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..