Google překladač: English Deutsch
Průmyslové kamery s 5 MPx CCD senzorem a technologií Global Shutter

Německá společnost IDS Imaging Development Systems GmbH představila na prestižním veletrhu VISION 2010 ve Stuttgartu nové kamery s vysokým rozlišením v provedení USB 2.0 a Gigabit Ethernet rozhraní. Nové modely UI-2280 a UI-6280 jsou vybaveny novým, 5 MPx CCD senzorem Sony ICX-655. 2/3“ senzor s technologií Global Shutter umožňuje snímání bez zkreslení dokonce i v případě pohybujících se objektů. USB verze dosahují rychlosti snímání až 6,5 snímku za sekundu, zatímco GigE verze snímají požadovanou scénu s rychlostí až 10 snímků za sekundu v plném rozlišení.

Nové typy kamer jsou dostupné v různých verzích zapouzdření a ve variantách pro černobílé i barevné snímání. Dále je zde několik možností použití skleněného filtru před senzorem. Vysoké rozlišení 5 megapixelů, technologie Global Shutter, rychlost snímání – to všechno jsou vlastnosti, kterými vynikají modely UI-2280 a UI-6280. K novým modelům lze již jen dodat, že jsou vhodné pro použití ve většině náročných aplikací při strojovém vidění.
V režimu „Trigger“ dosahují kamery stejných rychlostí snímání jako v režimu „Freerun“. Dokonce při nastavení režimu AOI (Area of Interest) nebo použití funkce „binning“ (horizontální i vertikální) lze dosáhnout vyšších snímkovacích frekvencí. Varianta s Gigabit Ethernetovým rozhraním přenáší plnou, 12ti bitovou barevnou hloubku.
Vysoká citlivost CCD senzoru je dána především rozměrem jednotlivých pixelů, který je 3,45µm. Současně relativně větší vzdálenost pixelů usnadňuje výběr vhodných objektivů. Není tedy výhradně nutné používat speciální objektivy určené pro vysoké rozlišení a bez obtíží lze použít standardně dostupné megapixelové objektivy. Kamery s 2/3“ senzorem jsou vhodné pro mikroskopové aplikace a s přehledem mohou nahradit kamery se Sony CCD senzorem ICX-285, který nabízí pouze čtvrtinové rozlišení při stejné velikosti.
Pomocí programového vybavení SDK, které je volně dostupné ke všem kamerám uEye, lze veškerá nastavení kamer ručně doladit. Komplexní softwarový balíček SDK umožňuje jednoduchou integraci kamer uEye do aplikací pomocí standardních rozhraní DirectShow, ActiveX, TWAIN nebo GEN<i>CAM. K dispozici jsou DEMO programy se zdrojovými kódy v programovacích jazycích C, C++, C# a VB.NET. Dále jsou k dispozici ovladače pro programy na zpracování obrazu, kterými jsou např. HALCON, LabView, NeuroCheck, ActivVision Tools a Common Vision Blox. Všechny USB a GigE uEye kamery jsou kompatibilní, a tudíž implementace kterékoliv kamery uEye do existujících aplikací je velice jednoduchá.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript