Google překladač: English Deutsch

České dráhy, společnost Siemens a ING Lease podepsaly 22. června 2005 smlouvu na dodávku 12 lůžkových vozů. Jedná se o komfortní klimatizované vozy, které mohou jezdit rychlostí až 200 km/h. Lůžková kapacita jednoho vozu je 36 lůžek. Vozy budou určeny pro provoz na mezinárodních tratích především do západní Evropy, např. do Itálie, Švýcarska a SRN.

vlak_1.jpg

Dne 22. června 2005 podepsaly České dráhy se společností Siemens smlouvu na dodávku 12 lůžkových vozů. Součástí smlouvy je i způsob jejich financování. Financujícím partnerem celé transakce bude leasingová společnost ING Lease. Vozy jsou především určeny pro provoz na evropských tratích. ČD počítají s jejich využitím především na mezinárodních tratích do Itálie, Švýcarska a SRN. Všech 12 vozů převezmou České dráhy v listopadu 2006. Celková hodnota zakázky je 26.5 milionů Euro.
K podpisu kontraktu generální ředitel ČD Josef Bazala uvedl: „Modernizace vozového parku je jeden ze tří pilířů budoucího obchodního úspěchu Českých drah vedle modernizace železničních stanic v podobě projektu Živá nádraží a vedle zlepšování a rozšiřování služeb našim zákazníkům. S novými vozy chceme získat větší podíl na mezinárodní dopravě a aktivně se zapojit do sítě komfortních nočních spojů EuroNight. Pro tyto spoje jsme dosud neměli vhodné vagóny.“ Bazala doplnil také možné cílové destinace těchto vozů: „Chtěli bychom se s novými vagóny prosadit například na tratích z Prahy do Benátek, Curychu, Basileje, Kodaně nebo Kolína nad Rýnem. S takovými vagóny můžeme jednat také o přímém spojení do Bruselu.“
„Pro společnost Siemens je to významný kontrakt, který potvrzuje naší dosavadní spolupráci s ČD v oblasti modernizace vozového parku. Jde o pokračování úspěšných projektů, v rámci kterých jsme Českým drahám dodávali osobní vozy 1.a 2. třídy a restaurační vozy,“ řekla při podpisu smlouvy ekonomická ředitelka divize Transportní systémy společnosti Siemens paní Zdenka Rauth-Fischer.
Generální ředitel ING Lease Hans Hoogendijk k financování celé transakce uvedl: „Leasingem těchto nových lůžkových vozů pouze navazujeme na dlouholetou velmi úspěšnou spolupráci s Českými drahami, kterou jsme započali již v roce 1997. Financování transportního sektoru rovněž plně zapadá do klíčové strategie ING Lease na českém trhu.“
Nový lůžkový vůz, který je určen a schválen pro mezinárodní železniční provoz, nabízí 12 oddílů, každý se třemi lůžky. Tři oddíly kategorie „A“ jsou vybaveny vlastní koupelnou, včetně sprchy, umyvadla a vakuové toalety. Zbývajících devět oddílů kategorie „B“ je vybaveno umyvadly, která jsou zabudovaná ve vestavěné skříni. Dva sousední oddíly lze spojit otevřením propojovací stěny a vytvořit tak jeden větší oddíl, např. pro společně cestující rodiny.
Kromě koupelen v oddílech kategorie „A“ jsou na obou koncích vozu umístěny ještě dvě toalety. Jedna z nich je zároveň kombinována se sprchou, a představuje tedy koupelnu vybavenou veškerým komfortem. Samozřejmou součástí vybavení je klimatizace v celém lůžkovém voze. V každém oddíle je možné nastavit teplotu individuálně. Bezpečnost cestujících zajišťuje moderní zamykací systém VingCard.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news