Google překladač: English Deutsch

Firma Panasonic Electric Works uvedla na trhu nové laserové analogové senzory řady HL-C2, které stanoví přísnější měřítka v oblasti průmyslového optického měření vzdálenosti a patří k nejlepším na světě. Díky speciálně vyvinutému přijímacímu čipu CMOS s označením „High Density Linear Cell (HDLC)“ se vyznačují zejména velkou přesností měření s rozlišovací schopností až 0,01 mm, vysokou frekvencí měření až 100 kHz a nepatrnou chybou linearity (Ł ±0,02%). Nová optická soustava kvalitních čoček s vysokým rozlišením, která byla navržena a optimalizována pomocí speciálního počítačového programu, zaručuje minimální chybu zobrazení a zároveň nejmenší možný světelný bod na snímacím čipu HDLC. Mimoto senzory používají vysoce kvalitní zdroj laserového světla, jehož světelný výkon se dá pohodlně regulovat s využitím nové patentované řídicí funkce. Mimořádně rychlý signálový procesor s účelně navrženými algoritmy zajišťuje zpracování a digitalizaci snímaného signálu v reálném čase.

Pro různá použití má uživatel k dispozici na výběr senzorové hlavice s bodovými popř. řádkově vedenými laserovými světelnými paprsky s měřícími rozsahy 10 ± 1, 30 ± 5 popř. 110 ± 15 mm. V porovnání se senzory předchozí řady HL-C1 jsou senzorové hlavice řady HL-C2 vhodné jak pro difúzní tak také pro lesklé odrazové povrchy. Kompaktní multifunkční řídicí a kontrolní jednotka HL-C2C ještě více podtrhuje výkonnost nové řady senzorů. Vedle výstupů s napěťovým a proudovým měřicím signálem nabízí mnoho užitečných funkcí, jako např. možnost připojení dvou senzorových hlavic, přímé předzpracování měřených hodnot (sčítání, odčítání atd.), časování, spouštění a dálkové zablokování funkce, výstražná hlášení (alarm), individuální seřízení laseru, možnost nastavení mezí a nuly nebo vyrovnání ofsetu. K jejím výrazným přednostem patří mimo jiné rozhraní USB 2.0 pro rychlý přenos měřených dat s rychlostí až 12 Mbps do PC. K dispozici je také sériové rozhraní RS-232C umožňující např. přímé připojení senzoru k programovatelným automatům (PLC).

Senzory řady HL-C2 možno pro konkrétní použití snadno a flexibilně konfigurovat buď s použitím malého terminálu s dotykovým ovládáním HLC2DPEX (dodávaného na zvláštní objednávku) nebo také z PC s programovým vybavením v prostředí Windows. Na zvláštní objednávku se dodává počítačový software HLC2AIM umožňující provést kompletní analýzu naměřených dat. Při provozním napětí 24 V DC ± 10 % pracují nové senzory spolehlivě při teplotě okolí v rozmezí od 0 do 45°C i v průmyslovém prostředí.

Laserové senzory nové řady HL-C2 se uplatňují zejména při měření průhledných, leštěných nebo lesklých objektů (např. čipové podložky, skleněné masky, desky s plošnými spoji, kovové a pryžové díly) v elektronickém a automobilovém průmyslu. Snadná vyměnitelnost senzorových hlavic a multifunkční schopnosti řídicí jednotky usnadňují jejich nasazení pro aplikace s různými měřícími úkoly, snižují náklady na sklad náhradních dílů a v neposlední řadě i výdaje za servisní služby.

http://www.panasonic-electric-works.cz