Google překladač: English Deutsch

Společnost B&R rozšiřuje svou nabídku měničů o řadu motorů s integrovaným servozesilovačem v krytí IP65. Konstrukce servozesilovačů řady ACOPOSmulti byla vždy mimořádně modulární. Dalším logickým krokem bylo sloučit servozesilovač s motorem a vytvořit tak servopohony schopné poskytovat mechanickou energii přímo tam, kde je jí třeba.

br-01

Z konfigurovatelných modulů tím vznikly snadno připojitelné mechatronické jednotky ACOPOSmulti65m. Výsledkem je nejen úspora cenného místa v řídicím rozváděči, ale i snížení nákladů na logistiku a uvádění zařízení do provozu.

 

Nový systém slučuje všechny hlavní komponenty pohonu, tj. motor, snímač polohy (enkodér), přesnou převodovku a servozesilovač do jediné skutečně kompaktní jednotky. Systém ACOPOSmulti65m díky jednoduchému elektrickému připojení výrazně usnadňuje realizaci modulárně koncipovaných strojů a tím i optimalizovaných výrobních strategií. „S novým servopohonem cílevědomě rozvíjíme nabídku v oblasti decentralizovaného řízení polohy a pohybu,“ říká Alois Holzleitner, vedoucí divize Motion ve společnosti B&R. „Nabízíme nyní úplné spektrum měničů i pohonů – od frekvenčních měničů a několikaosých servopohonů až po decentralizované systémy pohonů – vše z jednoho zdroje.“

Kombinace nejnovější techniky IGBT a optimalizovaných typů motorů přináší uživatelům výhodu maximální výkonnosti. Kompaktní servozesilovače se dodávají ve třech velikostech se jmenovitými točivými momenty v rozmezí od 1,8 do 10,5 Nm a výkony od 500 W do 2 W. K vyřešení úloh s většími požadavky na výkon lze dodatečně namontovat blok větráku umožňující zvýšit výkonnost pohonu až o 100 %.

100% kompatibilita se systémy pohonů B&R

Servopohony ACOPOSmulti65m jsou zcela kompatibilní se všemi pohony skupiny ACOPOS. Při práci s nimi lze tudíž využívat jak všechny nástroje a funkce obsažené ve vývojovém prostředí Automation Studio, tak i veškeré aplikační programy v něm vytvořené. Pokud jde o topologii sítě, lze nový servopohon volitelně používat v liniových nebo stromových strukturách. Komunikaci v síti obstarává protokol POWERLINK.

br-02Nový servozesilovač Acoposmulti65m s integrovaným motorem má standardně
zabudované funkce pro bezpečné řízení polohy a pohybu.

Dále je nový servopohon standardně vybaven funkcí STO (Safe Torque Off) a bezpečnostními funkcemi SS1 k zajištění funkční bezpečnosti na úrovni SIL 3 nebo PL e. Nedílnou součástí servozesilovače Acoposmulti65m jsou také doplňkové bezpečnostní funkce jako SLS, SOS, SDI, SLP atd., které lze použít ve spojení s komunikačním protokolem OpenSAFETY.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..