Google překladač: English Deutsch

Pro zajištění spolehlivé ochrany pracovníků v průmyslové výrobě v souladu se stále přísnějšími předpisy EU rozšířila firma Panasonic Electric Works sortiment svých optoelektronických bezpečnostních zařízení dodávaných pod obchodním jménem SUNX o nové jednopaprskové bezpečnostní světelné závory řady ST 4.

Modely řady ST4 jsou jednoduché bezpečnostní světelné závory s integrovaným zkoušením podle IEC 61496-1/-2, které splňují požadavky bezpečnostní kategorie 4 normy EN ISO 13849-1. Světelné závory mají dosah až 15 m a jsou vhodné pro zabezpečení ochrany nebezpečných míst i ve velmi stísněných instalačních prostorách. Jejich mimořádnými charakteristickými znaky jsou mimo jiné velmi kompaktní provedení, snadná obsluha a možnost volby typů s nastavitelným vysílacím výkonem, s blokováním rozběhu a opětovného rozběhu nebo s integrovanou funkcí „Muting“. Pomocí vestavěných řídicích obvodů je možno ovládat s potlačením přeslechu až 18 jednotek zapojených v sérii. Senzorové hlavice mají stupeň krytí IP67. Kompaktní jednotky mají k dispozici dva předvolitelné popř. přepínatelné bezpečné tranzistorové výstupy NPN a PNP (OSSD1 a OSSD2). Světelné závory řady ST4 pracují s provozním napětím 24 V DC ± 15 % a mohou být nasazeny v prostředích s teplotou okolí v rozmezí -10 až +55°C. Variabilní možnosti montáže umožňují rychlou instalaci a snadné přizpůsobení změnám ve výrobním procesu. Díky bezporuchovým polovodičovým výstupům jsou světelné závory velmi spolehlivé a nevyžadují prakticky žádnou údržbu.

Nové jednopaprskové bezpečnostní světelné závory SUNX řady ST 4 mají hlavní použití především pro spolehlivé zabezpečení ochrany nebezpečných míst na strojích a výrobních zařízeních, jako např. na lisech, ohýbačkách, ohraňovacích a vstřikovacích strojích, na textilních, dřevozpracujících a tiskařských strojích, u automatických nakládacích a dopravníkových systémů, zvedacích zařízení apod., zkrátka všude kde může dojít ke zranění obsluhy.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..