Google překladač: English Deutsch
Velmi rychlá a spolehlivá detekce poškození nástrojů

Výrobní provozy po celém světě pravidelně čelí problému poškození nástrojů ve výrobě.
Zjištění, kdy a kde došlo k poškození nástroje bývá problematické. Navíc současně dochází ke vzniku zmetků, nastává nutnost opravy hotových výrobků a zvyšují se prostoje stroje. Všechny tyto faktory se podílejí na snižování produktivity a zvyšování výrobních nákladů.
Použití zařízení k detekci poškození nástrojů může produktivitu a ziskovost zvýšit a problémy se zmetkovitostí, přepracováváním obrobků a prostoji se stanou minulostí.
Konvenční systémy bezkontaktní detekce poškození nástrojů detekují stav laserového paprsku. Paprsek je přerušen – nástroj je v pořádku, paprsek je nepřerušen – nástroj je poškozený.

nastroj_1.jpg

Systém TRS1, který představuje firma Renishaw, funguje odlišně. Oproti ostatním systémům detekce poškození nástrojů je výhodnější, neboť se nesoustřeďuje pouze na změny v intenzitě světla.
Nová technologie rozpoznávání nástrojů rozlišuje mezi nástrojem a chladicí emulzí či třískami a ve skutečných podmínkách obrábění pracuje rychle a spolehlivě.
Nový systém Renishaw promítne paprsek laserového světla na nástroj a monitoruje odražené světlo z něhož vyhodnotí, zda je nástroj poškozený.
Tento způsob procesu rozpoznávání zajistí rychlou kontrolu jednotlivých nástrojů na začátku nebo na konci obráběcího cyklu.

Zařízení sestává z jediné jednotky obsahující zdroj laseru a detekční elektroniku. Celý systém TRS1 může být umístěn mimo pracovní rozsah stroje – bez rizika kolize a s úsporou cenného prostoru na stolu stroje.
Systém TRS1 lze namontovat na jakoukoli pevnou plochu ve stroji. Relativní poloha zařízení vůči nástroji není kritickým parametrem.
Nastavení je jednoduché a rychlé. Systém nevyžaduje přesné vyrovnání s osami stroje.
Toto ekonomicky efektivní, rychlé a spolehlivé zařízení dokáže detekovat nástroje o průměru pouhých 0,5 mm, přičemž nástroj setrvá v laserovém paprsku obvykle asi 1 sekundu.

Systém TRS1 využívá speciálně vytvořený software – měřicí cyklus, který je dodáván společně s tímto novým výrobkem.
Systém TRS1 umožňuje detekci celé řady celistvých osových nástrojů včetně vrtáků, závitníků, čelních fréz, drážkovacích a kulových fréz.
Detekční vzdálenost této kompaktní jednotka je nastavitelná v rozmezí 0,3 m až 2 m. Proto je systém TRS1 vhodný pro širokou škálu obráběcích strojů.

www.renishaw.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news