Google překladač: English Deutsch

Siemens uvádí na trh novou pásovou váhu Milltronics Weighdeck 600 s kluzným podepřením pásu, která je určena pro malá až střední zatížení. Váha s krytím IP67 je vhodná pro dopravníky s plochým pásem na přepravu suchých materiálů i s pásy v provedení Intralox na přepravu mokrých materiálů. Je-li přístroj zapojen v systému, který obsahuje snímač rychlosti a převodník, může měřit například celodenní produkci. Váha je určena k použití v potravinářském, farmaceutickém a tabákovém průmyslu.

Pásovou váhu Milltronics WD600 lze velmi snadno instalovat. Robustní komponenty váhy jsou odolné proti korozi a nevyžadují téměř žádnou údržbu, jejich konstrukce umožňuje nasazení v agresivním prostředí a splňuje požadavky na hygienu typické například pro potravinářský průmysl. Povrch lože, po němž klouže pás dopravníku, tvoří vrstva ultravysokomolekulárního (UHMW) polyethylenu. Vlastní siloměry mohou být buď z poniklované legované oceli, nebo jsou vyrobeny z korozivzdorné oceli a hermeticky uzavřeny. Díky široké nabídce siloměrů s různými jmenovitými měřicími rozsahy je váha Milltronics WD600 univerzálně použitelná pro velmi malá až střední zatížení.

V kombinaci se snímačem rychlosti pásu a převodníkem typu BW100 nebo BW500, popř. vyhodnocovacím modulem Siwarex FTC, tvoří váha Milltronics WD600 vážicí systém vhodný např. k určení hmotnostního toku materiálu, aktuálního obtížení a rychlosti pásu nebo k výpočtu denní produkce při nejistotě sumárního údaje hmotnosti v rozmezí 0,5 až 1 %. Přesnost vážení je díky elektronickému zpracování signálů ze siloměrů zachována i při značně nesymetrickém příčném rozložení materiálu na pásu.

Váhu Milltronics WD600 lze použít také k řízení toku materiálu. V takovém případě pás pohání váhou ovládaný pohon s řízenými otáčkami.

www.siemens.com
www.siemens.cz