Google překladač: English Deutsch
v těžkých důlně-geologických podmínkách

Společnost Ostroj a.s. představila na nedávném veletrhu Hornictví, energetiky a metalurgie v polských Katowicích zcela novou mechanizovanou výztuž do těžkých důlně-geologických podmínek. „Jde o zařízení, které dokáže pracovat v extrémně těžkých důlně-geologických podmínkách, včetně porubů ohrožených těžkými důlními otřesy“, řekl Ing. Zbyšek Dzierža, vedoucí oddělení mechanizovaných výztuží společnosti Ostroj, a.s.

obr-ostroj.jpg

Mnohem větší zatížení této sekce mechanizované výztuže s typovým označením Ostroj 17/37-HD umožňují především hydraulické teleskopické stojky o průměru 400 mm, které jsou dnes trendem v konstrukcích takovýchto zařízení. „K bezchybné funkci nového typu sekce mechanizované výztuže výrazně přispěly špičkové těsnicí prvky dodané firmou Hennlich Industrietechnik, významného dodavatele zařízení pro důlní průmysl,“ dodal Ing. Dzierža.
Specialisté Ostroje a Hennlich Industrietechnik vyřešili konstrukci velmi namáhaných těsnících uzlů, čímž výrazně ovlivnili celkovou funkčnost zařízení. „Zvláště kombinace velkého průměru, vysokého pracovního tlaku a velké prašnosti pracovního prostředí si vyžádala použití těsnicích prvků moderní koncepce na bázi pokrokových materiálů. Jde o to nejlepší, co lze do důlních podmínek nabídnout,“ podotkl Ing. Kamil Tkáč, vedoucí odštěpného závodu Hennlich Těsnění firmy Hennlich Industrietechnik.
Spolehlivost celého zařízení již prokázaly první náročné zátěžové zkoušky. „Očekáváme, že vzhledem ke stále náročnějším důlně-geologickým podmínkám, ve kterých se dnes pohybují společnosti hlubinného těžebního průmyslu, bude o toto moderní zařízení velmi vysoký zájem. Potvrzují to, mimo jiné, i reakce z právě skončeného polského veletrhu,“ doplnil Ing. Dzierža.
www.ostroj.cz