Google překladač: English Deutsch

Společnost Timken, která má rozsáhlé znalosti v oblasti snižování tření, vyvinula na základě stávajících přesných ložisek ložisko pro vysokootáčkové zubní vrtačky, které dosahuje delší trvanlivosti.
„Spojení spolehlivosti a delší trvanlivosti tohoto optimalizovaného ložiska se bezprostředně projeví vyšší užitnou hodnotou nástroje, jíž ocení zubní lékaři. Ložisko přispěje k delší provozuschopnosti vrtačky a klade menší nároky na údržbu,” prohlásil Rob Stiffler, produktový manažer pro miniaturní sestavy. „Je to první z řady inovací v oblasti ložisek pro zubní vrtačky, které chceme v tomto roce uvést na trh. Všechny jsou zaměřeny na dosažení vyšší spolehlivosti a delší provozuschopnosti výrobku.“

V kontrolovaných podmínkách zkušební laboratoře Timken dosáhla optimalizovaná ložiska pro zubní vrtačky třikrát delší trvanlivosti než běžná nemazaná ložiska. Optimalizované ložisko je nabízeno ve více provedeních včetně provedení bez příruby a s přírubou, a tedy se vyznačuje vysokou flexibilitou z hlediska použití v mnoha různých dentálních nástrojích.

Společnost Timken navrhla optimalizovanou řadu ložisek s přesností odpovídající ISO P4 a ABEC 7. Zaměřila se především na snížení tření, vibrací a třecího momentu, a proto jsou kuličková ložiska z vysoce kvalitní oceli Grade 3 uložena v polymerovém pouzdru, které zajišťuje odolnost proti opotřebení a náročným podmínkám při sterilizaci a současně zvyšuje stabilitu a zlepšuje mazání. Pro vnější kroužek ložiska byla zvolena nerezová ocel 440, která dále zvýší protikorozní odolnost.

Přesná ložiska Timken jsou vyráběna podle standardů vypracovaných Annular Bearing Engineers Committee (ABEC) a standardů Mezinárodní standardizační organizace (ISO). Ložiska podle standardů ABEC jsou označena lichými číslicemi od 1 do 9, přičemž vyšší číslo vyjadřuje vyšší výrobní přesnost ložiska.

www.timken.com

Videa společnosti Timken můžete shlédnout na www.StreamTech.tv.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news