Google překladač: English Deutsch

Novou dieselovou elektrocentrálu QAS 500Vd uvádí na český trh Atlas Copco. Pod tímto označením nalezneme nejvýkonnější zdroj elektrické energie z produktové řady QAS, zaručující plnohodnotný provoz s přepínám frekvencí (50 Hz/500 kVA a 60 Hz/571 kVA), s nízkou hladinou akustického hluku, spotřebou paliva a s maximálním ohledem na ochranu životního prostředí.

Tento inovativní stroj je určen zejména pro potřeby specializovaných půjčoven, pro použití v nejnáročnějších průmyslových odvětvích, na staveništích a v rámci veřejných služeb.

Řada přenosných generátorů QAS, která se skládá z široké škály modelů s rozsahem výkonu od 14 do 500 kVA, byla navržena tak, aby umožňovala rychlou, jednoduchou a bezpečnou přepravu a okamžité použití generátoru na zvoleném místě s prakticky jakýmkoli povrchem.

Díky umístění v plně uzamykatelné odhlučněné kapotáži, která je vyrobena z pozinkované oceli s vysokou protikorozní povrchovou ochrannou, dosahuje elektrocentrála QAS 500 hladiny akustického výkonu (LWA) 99 dB(A) při frekvenci 50Hz, což dovoluje použití i v oblastech citlivých na hluk.

Masivní konstrukce zajišťuje odolnost vůči mechanickému poškození. Pro snadnou manipulaci se strojem jsou v kapotě umístěny fixační body pro jeřáb, hydraulickou ruku či jiné zvedací mechanismy. Tyto manipulační body jsou umístěny do těžiště zařízení pro správné vyvažování rovnováhy a dimenzovány minimálně na 4násobek celkové váhy. Dále zde nalezneme integrované otvory pro vysokozdvižný vozík, které nám šetří čas při vlastní manipulaci a zajišťují bezpečnou a efektivní přepravu elektrocentrály.

Zabudované nárazníky pak chrání konstrukci elektrocentrály proti mechanickému poškození nejen během přepravy, ale i při manipulaci se zařízením.
Součástí konstrukce je ekologická vana zaručující 110% těsnost vůči úniku provozních kapalinám jako je olej, chladicí kapalina či palivo. Tento masivní a zároveň odolný rám tak přispívá k maximální možné ochraně životního prostředí.

Dostatečně velká přístupová dvířka umožňují jednoduchý přístup ke všem místům vyžadujícím pravidelnou údržbu i ke všem komponentám generátoru, díky čemuž je preventivní údržba i případná oprava rychlejší a jednodušší.
Standardní palivová nádrž o kapacitě 905 litrů, která je umístěna ve středu základního rámu, zajišťuje nepřetržitý provoz při plném výkonu po dobu celé pracovní směny.

Zásadní parametry motoru, např. teplota a tlak oleje či teplota chladicí kapaliny, jsou sledovány s pomocí protiporuchového systému. V případě, že dojde k selhání senzoru či převodníku, systém se automaticky vypne, aby předešel možnému poškození motoru. Dvoufázový palivový filtr s integrovaným odlučovačem vody a vysoce výkonným dvoufázovým vzduchovým filtračním systémem zaručuje delší servisní intervaly a zvýšenou životnost motoru. Bezpečnostní součást nábojového filtru pak umožňuje výměnu vzduchového filtru za provozu.

Nový model QAS 500 je vybaven 6válcovým turbodieselovým motorem Volvo TAD 1641 GE s přímým vstřikováním, chlazením a alternátorem Leroy Somer s technologií PMG. Vestavěn je také vysoce výkonný chladič s velkým obsahem chladicí kapaliny, který garantuje 100% výkon při frekvenci 50 Hz. Plný výkon provozu je zaručen při okolní teplotě až 40 °C a nadmořské výšce až 1 000 metrů.

Ovládání, kontrola a zabezpečení generátoru je zajišťováno pomocí digitálního ovládacího modulu (Qc1002) s funkcí místního i dálkového spouštění, který je součástí standardního vybavení generátorové soupravy. Variantně mohou být dodány sofistikovanější ovládací panely s označením Qc2002 (automatický start při výpadku sítě – funkce záložního zdroje) a ovládací panel Qc4002 s integrovaným systémem PMS – power management system (paralelní chod více generátorů, fázování se sítí, peak shaving a další aplikace).

Všechny ovládací moduly Qc jsou vybaveny externími komunikačními protokoly, které podporují přenos dat do jednotlivých nadřazených řídících systémů.
Kromě standardní svorkovnice je ve stroji osazen i panel s CEE zásuvkami pro 400 V a 230 V, pro rychlejší připojení na straně zákazníka.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news