Google překladač: English Deutsch

Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC, TASE: NSTC), globální poskytovatel komplexních řešení a služeb v oblasti informačních technologií, uzavřel partnerskou smlouvu o regionální spolupráci s německo-dánskou společností ProCom, dodavatelem softwarových řešení pro utilitní segment. Díky této strategické spolupráci rozšiřuje Ness Technologies v České republice své portfolio pro firmy z oblasti energetiky o nové řešení pro podporu optimalizace plánu výroby energie.

Řešení pod názvem BoFiT představuje pro Ness významný doplněk v uceleném balíku řešení pro výrobu, obchod a distribuci energií. Produkt společnosti ProCom představuje první řešení tohoto typu na českém trhu. Tento vysoce sofistikovaný softwarový nástroj umožňuje optimalizovat plán kombinované energetické výroby s ohledem na dodávky silové elektřiny, tepla a podpůrných služeb pro společnost ČEPS. Jeho používáním může výrobci ušetřit jednotky procent z nákladů na palivo, takže investice do implementace řešení jsou velmi rychle návratné.
„Již řadu let sledujeme z pozice dodavatele IT vývoj na trhu utilit a vždy jsme se snažili na jeho výzvy pružně reagovat. Problematiku neustále se zvyšujících nákladů na výrobu energie vnímáme jako velmi aktuální, proto jsme se rozhodli pro strategické partnerství se společností ProCom, abychom našim zákazníkům mohli toto řešení nabídnout,“ říká Jiří Koželouh, obchodní ředitel divize Utility & Manufacturing.
Modul je integrován s obchodním systémem MDMS a podle jeho slov doplňuje portfolio softwarových řešení společnosti Ness a dává zákazníkům možnost daleko pružněji řešit problematiku optimalizace nákladů na výrobu energie. Řešení v sobě zároveň zahrnuje obecný optimalizační proces, takže je lze použít i pro jiné oblasti – například pro optimalizaci skladování, distribuce a dodávek zemního plynu.
Společnost Ness působí na trhu softwarových řešení pro segment utilit v České republice již 18 let a patří mezi nejvýznamnější dodavatele v tomto segmentu. V roli systémového integrátora získala bohaté zkušenosti z domácích i zahraničních projektů, a to nejen v oblasti ERP systémů, ale zaměřuje se i na komplexní potřeby utilitních společností a vyvíjí a implementuje zákaznické systémy pro prodej elektřiny, plynu a tepla. V souvislosti s liberalizací trhu postupně doplňovala a modernizovala své portfolio, například o odvětvové moduly řešení pro utility mySAP. Mezi její zákazníky patří ČEPS, skupina ČEZ, Dalkia, Pražská teplárenská, Plzeňská teplárna, Pražská plynárenská, Teplárny Brno, skupina RWE Energy a řada dalších.
Partnerství se společností ProCom bylo podepsáno pro Českou republiku, Slovensko, Rumunsko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Ukrajinu a Rusko. Všechny tyto trhy prošly v posledních letech v oblasti utilit podobnou transformací a díky úzké spolupráci poboček a sdílení know-how a zkušeností dosahuje Ness na utilitních trzích střední Evropy silné synergie. Pro segment utilit má ve střední Evropě 150 profesionálních konzultantů.

Další informace o společnosti Ness Technologies najdete na www.ness.com.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news