Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens uvádí na trh novou řídicí jednotku (CPU) s typovým označením 319-3 PN/DP, která patří do skupiny programovatelných automatů řady S7-300. Nová CPU nabízí jedinečnou kombinaci tří integrovaných rozhraní: Profibus DP/MPI, Profibus DP a Profinet. Tato jednotka je vhodná především pro náročnější aplikace s vyšším podílem komunikačních funkcí, rychlé regulační smyčky a obecně úlohy s požadavkem na velmi rychlý cyklus. Charakteristickými vlastnostmi řídicí jednotky 319-3 PN/DP jsou rychlé zpracování instrukcí a dostatečně výkonná vnitřní výbava (např. pracovní paměť o velikosti 1,4 MB, dále počty čítačů a časovačů srovnatelné s nejvýkonnějšími CPU z vyšší řady S7-400). Rozhraní pro Profinet umožňuje provozovat až 32 aktivních spojení s partnerskými zařízeními po průmyslovém Ethernetu a připojení až 256 účastníků přes Profinet IO. Integrovaný čip Profinet ASIC Ertec 400 zajišťuje také kratší odezvy v sítích Ethernet.

simatic_1.gif

Díky výkonnější a inovované architektuře samotného procesoru jsou programové instrukce zpracovávány ještě rychleji než dříve, což lze poznat jak v binárních operacích, tak i ve výpočtech v pevné a pohyblivé řádové čárce. Integrovaný komunikační procesor nabízí vysokou datovou propustnost pro různé komunikační funkce a protokoly - S7 komunikace, TCP/IP, UDP, ISO-on-TCP (RFC 1006), Profinet IO, Profinet CBA a Profibus DP. Slave jednotky standardu DPV1 mohou efektivně komunikovat mezi sebou prostřednictvím přímé komunikace typu slave-to-slave. Deterministické zpracování procesních dat a izochronní spojení uživatelského programu s připojenými jednotkami vzdálených v/v znamenají vyšší výkon distribuovaných automatizačních struktur (zkrácení cyklu sběrnice).

Software je k dispozici ve formě všeobecně známého vývojového prostředí Step 7 a jeho přídavných nástrojů. Díky výkonovým vlastnostem této jednotky se automaticky nabízí větší využití E-SW (inženýrských nástrojů) s možnostmi grafických nadstaveb pro komfortnější programovaní a rovněž využití pro úlohy z oblasti Motion Control, např. softwarový balík Easy Motion Control pro řízení rychlosti a polohy s měniči řady Micromaster (MM4).

Dalšími funkcemi CPU 319-3 PN/DP jsou detailní diagnostika všech provozních stavů umožňující snižování počtu poruch a výrobních prostojů a rozšířený rozsah programových bloků, který poslouží například pro snazší import a implementaci již existujících programů a programových částí z jiných CPU. Díky své výkonnosti se tato jednotka CPU může hodit i jako náhrada či alternativa procesorů z nejvyšší a nejvýkonnější řady PLC značky Siemens s typovým označením S7-400.
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news