Google překladač: English Deutsch

Firma Bosch zařazuje svou novou úhlovou brusku GWS 18 V-LI Professional do své 18-voltové řady nástrojů s lithium-iontovým akumulátorem Premium. Tato nová akumulátorová úhlová bruska je prokazatelně nejvýkonnější bruskou ve své třídě, co se týká obrušování ocelových a hliníkových profilů, dělení dlaždic a řezání trubek na správnou délku, anebo při konstrukci karoserií vozidel: má nejvyšší poměr odbroušeného materiálu a výkonu na jedno nabití akumulátoru.

Toto nářadí je vybavené vysoce výkonným 4-pólovým motorem s dlouhou životností. Kromě toho, systém Elektronické Ochrany motoru (EMP) od firmy Bosch chrání motor proti přetížení a automaticky jej vypne, pokud se motor přetíží. Kompaktní konstrukce nástroje a zejména jeho nízká hmotnost pouhých 2,3 kg rovněž poskytuje velké výhody při ovládání a manipulaci s bruskou – obzvláště pak při práci v těžce dosažitelných místech, při práci s rukama nad hlavou anebo při práci na žebřících či na lešení.

Přídavná rukojeť nástroje také nabízí možnost přizpůsobení, protože je použitelná vlevo i vpravo. Snadno a rychle přestavitelný ochranný kryt proti pootočení spolehlivě chrání při práci. Mezi praktické vlastnosti tohoto nářadí rovněž patří indikátor stavu nabití akumulátoru, který zobrazuje, kolik ještě zbývá energie.

Dlouhá životnost lithium-iontových akumulátorů Premium od firmy Bosch
Dlouhá životnost akumulátorů Bosch Premium je zaručená díky systému Electronic Cell Protection (Elektronická ochrana buňky - ECP) od firmy Bosch. Tento systém spolehlivě chrání akumulátor vůči přetížení, přehřátí a vůči úplnému vybití akumulátoru. Neexistuje zde žádný paměťový efekt a tak jsou akumulátory plně funkční, i když se nepoužívaly po dlouhou dobu. Bosch dodává s úhlovou bruskou nabíječku pro rychlé
30-ti minutové nabíjení jako součást standardní dodávky. Díky technologii “Hyper - Charge” od firmy Bosch se akumulátory nabijí na 75 procent své kapacity za pouhou polovinu své nabíjecí doby.

L-Boxx: vynikající systém pro transport a skladování.
Úhlová bruska GWS 18 V-LI Professional od firmy Bosch je dostupná od března 2010 za doporučenou maloobchodní cenu 12.490 Kč včetně DPH v novém úložném systému s názvem L-Boxx. Větší počet elektrického nářadí se bude dát pohodlně přepravovat či přemisťovat díky pohodlnému systému, kde jen zacvaknete anebo oddělíte jednotlivé kufříky systému L-Boxx. Tím je manipulace s L-Boxxy daleko jednodušší, než manipulace s běžnými přepravními kufry či systémy. Tento systém se dá jednoduše přestavět a uspořádat, tak aby vytvořil ideální úložný prostor pro elektrické nářadí, jejich příslušenství a jiný pomocný materiál. Systém L-Boxx se svou robustní konstrukcí je navržený a konstruovaný tak, aby vydržel i extrémní zatížení. Každý jednotlivý kufřík může nést až 25 kg zátěže. Systém západek umožňuje nést na sobě položené kufříky systému L-Boxx o celkové váze až 40 kg. Víko systému má konstrukční kapacitu zátěže až do váhy 100 kg. Systém L-Boxx byl vyvinut ve společné kooperaci mezi firmami Bosch a Sortimo, společností, která má vedoucí postavení na trhu v oblasti vybavení pro interiéry vozidel.

Technické údaje Bosch GWS 18 V-LI Professional
Kapacita akumulátoru 3.0 Ah
Volnoběžné otáčky 10 000 otáček za minutu
Napětí akumulátoru 18 V
Hmotnost včetně akumulátoru 2.3 kg
Délka 320 mm
Obvod rukojeti 185 mm
Hloubka řezu 30 mm
Průměr brusného kotouče 115 mm
Závit hřídele brusky M14

Další informace lze nalézt na webových stránkách výrobce.