Google překladač: English Deutsch

Pro komfortnější telefonování přes internet je již zapotřebí vhodné VoIP zařízení a internetové připojení, které zaručí dobrou kvalitu spojení (např. ADSL, kabelové nebo kvalitní bezdrátové připojení). Rychlost připojení by měla být minimálně 128 kb/s, a to v obou směrech. Nabídka VoIP zařízení na trhu je poměrně rozmanitá, například značka WELL, která patří k největším výrobcům techniky pro VoIP, zahrnuje široké portfolio produktů – IP telefony, IP brány (gateways) i routery umožňující připojení běžných telefonů.

Nový IP video telefon WELL VP-2009 je vybavený výkonným chipsetem TI DaVinci. Vyznačuje se 7“ LCD dotykovou obrazovku a 300K pixelovou CMOS kamerou, umožňující kvalitní videokonferenci. Použité kodeky H.263 a H.264 kvalitně přenesou video i audio, a to i v nízké šířce pásma.
Tento video telefon umožňuje 3stranou videokonferenci a samozřejmě standardní telefonní funkce, jako přidržení hovoru, přepojování, seznam zmeškaných hovorů nebo identifikaci volajícího. Nejen mladší generace ocení možnost výběru vyzváněcí melodie ze seznamu MP3 přehrávače.

WELL VP-2009 je multimediální terminál, který podporuje audio/video přehrávání pomocí Local Media Playeru či vzdálený streaming ze serveru (IPTV & VoD). Navíc obsahuje kvalitní digitální foto rámeček a pro lepší uživatelský komfort má zabudovaný internetový prohlížeč.

VoIP (Voice over Internet Protocol) je technologie umožňující přenos digitalizovaného hlasu (telefonování) prostřednictvím počítačové sítě - internetu, intranetu nebo jiného datového spojení. Existuje řada variant VoIP protokolu, přičemž hlas volajícího se přenáší po částech v datových paketech prostřednictvím IP sítě k volanému. Přenášené části jsou kvůli úspoře objemu přenášených dat zakódovány. Kódovací a dekódovací algoritmy se nazývají kodeky.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že VoIP slouží pouze k volání z počítače na počítač, nebo na telefony, které jsou připojeny k internetu, není tomu tak. Pohodlnější možností jak využívat VoIP je zakoupení IP telefonu nebo IP brány pro připojení běžného telefonu. Telefonování se pak více méně neliší od klasické telefonie. Zákazníci mohou získat plnohodnotné geografické telefonní číslo a volat přes VoIP i do pevných a mobilních sítí.

www.joyce.cz