Google překladač: English Deutsch

Letos v říjnu se po šesti letech v severoitalském Milanu opět otevřou brány gigantického veletrhu obrábění EMO Milano 2009. Svaz strojírenských technologií spolu s organizátory EMO Milano uspořádali v Praze tiskovou konferenci, na níž seznámili odbornou veřejnost s přípravami na tuto událost světového významu. Podle ředitele výstavy Alfreda Mariotti nebude ani letošní EMO poznamenáno ekonomickou recesí, protože žádná firma, která ve strojírenství něco znamená, si nemůže dovolit na tomto světovém fóru chybět. Kdoví, třeba právě v Miláně se novináři shodnou na tom, že už žádná krize není.

Tisková konference
Úvodní slovo tiskové konference měl ředitel Svazu strojírenské technologie, pan Ing. Ivan Čapek, po něm vystoupil italský velvyslanec, pan Fabio Pigliapoco, ředitel EMO Milano, pan Alfredo Mariotti a technický ředitel výstavy, pan Riccardo Gaslini. Cílem konference bylo zdůraznit význam Milánské výstavy pro celý evropský region, jehož jsme (navzdory snahám některých našich politiků) také součástí. Poznámka v závorce není lacinou ironií, ani v letošním roce nebyla totiž účast českých firem na této nejvýznamnější evropské strojírenské výstavě podpořena státem.

Fakta o EMO Milano 2009

Veletrh se uskuteční ve dnech 5–10. 10. 2009, je podporován CECIMO – Evropským výborem pro spolupráci v průmyslu obráběcích a tvářecích strojů – a organizován
EFIM – pobočnou společností italské asociace výrobců UCIMU. V tuto chvíli je již přihlášeno 1 250 společností, které obsadí 100 000 m2 výstavní plochy. 65 % z přihlášených tvoří zahraniční firmy, což dokládá mezinárodní charakter veletrhu. Vystavovatelé by měli dorazit z 35 zemí. Očekávaná účast se pohybuje kolem 200 000 návštěvníků, polovina z nich přijede ze zahraničí, 30 % návštěvníků pravidelně bývá mimoevropských. Plocha výstaviště, celkem 180 000 m2, bude obsazena z 50% stroji pro třískové obrábění, 20 % plochy zaujímají tvářecí stroje a zbylých 30 % náleží podpůrným technologiím, pod které spadá například manipulace, automatizace, robotika, ale také nástroje, toto přibližné rozdělení demonstruje výrazně obráběčské zaměření veletrhu.

Světová účast
Z již přihlášených společností můžeme jmenovat například Agie Charmilles, Biglia, DMG, Doosan, Hermle, Yamasaki Mazak, Mori Seiki, Okuma, Bosch Rexroth, GE Fanuc, Heidenhain, Siemens a stovky dalších zvučných jmen. Jednu z největších výstavních ploch si rezervoval Gildemaister Italiana, generální ředitel, pan Mario Stroppa vysvětlil, že EMO, jako veletrh s největší zahraniční účastí vystavovatelů i návštěvníků v Evropě, představuje cestu na nové trhy a proto se vyplatí do něj investovat, Gildemaister zde bude prezentovat 50 strojů včetně 15 novinek.

Česká účast
Z České republiky vystaví své novinky z oblasti obráběcí a tvářecí techniky 16 firem na celkové ploše asi 1000 m2. Jak uvedl předseda představenstva akc. společnosti TOSHULIN Miroslav Otépka, jeho firma bude vystavovat na EMO 2009 stroje s hydrostatickým uložením a s použitím betonu místo tradiční litiny.

www.emo-milan.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news