Google překladač: English Deutsch

Kompletně rekonstruované a přestavěné nádraží Ostrava Svinov začne dnes, 29. června 2006, oficiálně sloužit veřejnosti. Nádraží, kterým denně projde až 30 tisíc cestujících a je největším nádražím ČD na území Moravskoslezského kraje, se kompletně změnilo. Cestujícím nabídne celou řadu nových služeb – odpovídající kvalitou odbavení nejnáročnějším

svinov.jpg

požadavkům. Součástí bude například nová čekárenská zóna ČD Lounge, ČD Centrum, nabídka technologie wi-fi pro připojení na internet a další novinky.
Modernizace nádraží v Ostravě Svinově se také pozitivně odráží do ekonomiky ČD. Jen za první tři měsíce letošního roku se tržby z prodeje jízdenek v této stanici ve srovnání s loňským rokem zvedly o 2,15 milionů Kč, což představuje nárůst o 6,12 % (celkové tržby za 1-3 / 06 v UŽST Ostrava Svinov – 37,3 mil. Kč). Výrazný podíl na tom přitom měla novinka SC Pendolino, kdy nádraží Ostrava Svinov je vedle Prahy druhým nádražím s největší frekvencí cestujících tohoto spojení.

Práce na modernizaci nádraží začaly v srpnu 2004 a jejich součástí bylo vedle přebudování ostrovních nástupišť s podchodovým spojením především rekonstrukce výpravní budovy a dostavba zcela nové skleněné odbavovací haly před průčelím původní budovy. Tato hala, která začala cestujícím sloužit už od prosince loňského roku, vytvořila novou dominantu nádraží Ostrava Svinov.
29. června zprovozní České dráhy v nové odbavovací hale další služby pro cestující. Jedná se především o nové ČD Centrum a čekárenskou zónu pro cestující první třídy – ČD Lounge. Novinkou bude také možnost připojení na internet prostřednictvím technologie wi-fi.

Další služby, které nádraží Ostrava Svinov cestujícím nabídne, jsou následující:
· Pokladny vybavené terminály pro přijímání platebních karet (Visa, MasterCard)
· Klimatizované prostory odbavovací haly
· Kompletní bezbariérový přístup do stanice i k vlakům
· Parkovací místa pro invalidy; parkovací kapacity v areálu parkovacího domu Koma
· Služby bankomatu
· Restaurace, rychlé občerstvení, prodejna tiskovin Relay
Posílena byla také bezpečnost - stanice je kompletně vybavena a zabezpečena kamerovým systémem s propojením na policejní složky.
www.cd.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news