Google překladač: English Deutsch

Nový keramo-betonový POROTHERM překlad VARIO od společnosti Wienerberger zaujme hned několika výhodami. VARIO umožňuje snadnou volbu varianty pro instalaci rolet či žaluzií. Jeho ucelená dodávka, zahrnující nosný a tepelně-izolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. Po osazení rolety či žaluzie, které je díky unikátnímu řešení překladu velmi snadné, získají majitelé domů kromě zastínění i další výhodu v podobě nižších nákladů na energie potřebných na vytápění či na klimatizaci.

POROTHERM překlad VARIO byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému POROTHERM. Nabídka jeho délek od 1 metru až po 3,25 m poskytuje široké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že disponuje stejnou modulovou výškou jako uvedené cihly, usnadňuje projektování i vlastní výstavbu. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. VARIO je vhodný pro všechny tloušťky zděných vnějších stěn od 365 mm do 440 mm a tvoří ideální podklad pod vnitřní omítku. Překlad lze použít i pro domy s vnějším kontaktním zateplením, tedy pro vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Varianta pro rolety i žaluzie
Kromě nízké ceny, která umožňuje snížit náklady na výstavbu, patří k jeho hlavním výhodám možnost volby přesného typu překladu dle plánované varianty zastínění. Překlad, který je díky technickému řešení bez tepelných mostů, dává na výběr typy tepělně-izolačních prvků VARIO R, které jsou určeny pro zabudování rolety, a VARIO Z, do nichž patří žaluzie. „Podle našich zkušeností většinou zákazníci požadují spíše rolety,“ uvádí k tomu ing. Roman Busta ze společnosti Wienerberger. Předpokládaný poměr zájmu o rolety oproti žaluziím odhaduje na 7:3.

Energetické úspory i bezpečí
Žaluzie či rolety nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají vliv i na spotřebu energií. Protože okny tak v zimě uniká méně energie a v létě se dům naopak zbytečně nepřehřívá, lze významně snížit výdaje v zimě na vytápění či v létě za klimatizaci. „Zákazníci si také cení pocitu soukromí a bezpečí, které jim zastínění instalované zvenku poskytuje,“ uvádí Busta. Takto realizované zastínění navíc patří mezi bezpečnostní prvky, díky kterým lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Přehledné označení
POROTHERM překlady VARIO jsou k dispozici v délkách od 1 až do 3,25 m. Do délky 1,75 m jsou prefabrikované překlady plně samonosné. Od délky 2 m a více jsou překlady po zabetonování plně staticky účinné ve spřažení se ztužujícím věncem. Únosnost tohoto typu překladů lze zvýšit započítáním věncové výztuže a změnou statického schématu z prostého na spojitý nosník. Zvýšení únosnosti je nutné prokázat individuálním statickým výpočtem.
I přes rozsáhlou nabídku je možné na stavbě rychle, jednoduše a bez metru zjistit, o jakou délku překladu se jedná. Snadnou identifikaci překladů a také tepelně-izolačních prvků, které jsou součástí dodávky, umožňuje délkový rozměr, uvedený přímo na výrobcích.

Rychlá a snadná montáž podle návodu
Přibalený návod usnadní správné osazení překladu a napoví, jak pokračovat při následné montáži rolet nebo žaluzií. „Montáž i údržba stínicí techniky jsou jednoduché,“ říká ing. Antonín Horský ze společnosti Wienerberger a dodává: „Náš koncový zákazník – stavebník, bez problémů zvládne správné osazení překladů i na svém rodinném domě. Překlady VARIO jsou výrazně lehčí a umožňují tak snazší manipulaci.“ Díky komplexnosti dodávky se při montáži zastínění nemusí stavebníci obávat žádných dalších nepředvídaných nákladů.

www.porotherm.cz/VARIO

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news