Google překladač: English Deutsch
T+T 12/2008

Každý z nás jistě někdy pracoval s mechanickou pistolí na vytlačování silikonu, je-li potřeba doma utěsnit parapet nebo odpad u umyvadla, můžeme si dovolit "komfort nedokonalého přístroje", vždyť na to máme celou neděli. V docela jiné situaci jsou ti, pro něž je tato činnost zdrojem obživy, pak je potřeba pracovat rychle, spolehlivě – zkrátka profesionálně. Špičkou v oboru jsou akumulátorové vytlačovací pistole. Jednu z nejnovějších vám zde představujeme:

Pistole KRESS 144 KAP navazuje na předchozí modely 132, 133 KAP a přebírá od nich ergonomický design s umístěním rukověti uprostřed tubusu, perfektní kontrolu nad množstvím vytlačované tekutiny podle typu aplikace, systém quick-action ventilu, který zabraňuje ukapávání a mnoho dalších jedinečných vlastností. Zcela nový je ovšem systém napájení Lithium-Iontovou baterií.

Lithium-Iontová technologie
Výhodou Lithium-Iontové technologie je zkrácení času pro plné nabití pouze na 50 minut. Každé nabití pistole postačí ke zpracování více než 62 kartuší 310 ml a 36 sáčků 600 ml. Oproti předchozím modelům jsou výhody Lithium-Iontového systému nepřehlédnutelné: nižší hmotnost, žádný paměťový efekt baterie (může být nabíjena kdykoli bez dopadu na její kapacitu), kratší časy pro nabíjení, výrazně delší životnost a vysoká úroveň bezpečnosti. Zásadním kladem oproti jiným výrobkům tohoto zaměření je nízká hmotnost – 14.4voltová pistole KRESS 144 KAP s kapacitou baterií 2,2 Ah váží díky Lithium-Iontové technologii pouze 1,9 kg.

Použití
Akumulátorová vytlačovací pistole 114 KAP je navržena pro vytlačování těsnících hmot a lepidel (silikonů, akrylů a PU s nízkou viskozitou). Je ideální pro utěsňování sanitárního zařízení, vybavení kuchyní, vnitřní i venkovní aplikace k utěsnění střech a oken apod.

Příslušenství a cena
Pistole 144 KAP je dodávána v profesionálním přenosném kufru, spolu s nabíječkou baterie. Celková cena soupravy na českém trhu je nyní 13.154,- Kč bez DPH

Nástroj pro profesionální firmy
Dříve než první kusy tohoto nového nástroje opustily provozovny KRESS, byly testovány na všechny kladené požadavky. Absolutní spolehlivost, dokonalé, ale jednoduché ovládání a nekompromisní kvalita každého detailu – jedině tyto vlastnosti vám umožní dobře provedenou práci. Nástroje KRESS tyto atributy jistě splňují. Pocit jistoty při koupi nového nástroje také dodává 80 let dlouhá historie firmy, která hlásá, že nechce být pouze jiná než ostatní – chce být lepší než ostatní.

www.naradi-kress.cz