Google překladač: English Deutsch

Od  5. října 2005, mají cestující na letišti Praha – Ruzyně k dispozici bezdrátové připojení k Internetu na mnoha místech terminálu Sever 1, které v této etapě již pokrývá celkem 1343 m2. Letiště Praha ve vybraných prostorách nově cestujícím nabízí službu bezdrátového připojení k internetové síti ve spolupráci se společností T-Mobile, která byla vybrána na základě poptávkového řízení na provozování těchto služeb. V současné době mají pasažéři možnost připojit se k internetu zejména v prostorách obchodních (business) salonků společností Letiště Praha, ČSA a Menzies**. Zvyšuje to jejich komfort a zefektivňuje čas strávený v letištním areálu. Bezdrátové připojení je k dispozici také jak v tranzitní, tak i ve veřejné části samoobslužné restaurace v prvním patře terminálu Sever 1. Pokrývá i přilehlé prostory, mimo jiné vyhlídkovou terasu.

letiste_1.jpg

Technicky toto spojení přináší standard IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) 802.11 a+b, g s přenosovou rychlostí maximálně 11 Mbps (jednotka přenosové rychlosti dat za sekundu). Obchodní podmínky pro cestující jsou plně v režii operátora po období zkušebního šestiměsíčního provozu.

„Letiště Praha pokračuje v instalaci infrastruktury WiFi Hot Spot souběžně i ve vybraných prostorách terminálu Sever 2. Předpokládáme, že cestujícím bezdrátové připojení nabídneme současně s otevřením terminálu, tedy začátkem ledna příštího roku,“ sdělil náměstek generální ředitelky Letiště Praha Ing. Jiří Valášek.