Google překladač: English Deutsch

12. - 13. dubna 2010 probíhá v Hradci Králové 13. ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě. V rámci této konference je zařazen i rozsáhlý blok věnovaný digitalizaci televizního vysílání. Kromě národního koordinátora Ing. Zdeňka Duspivy zde vystoupí i Ing. Jaroslav Chýlek, MBA za Ministerstvo vnitra ČR, PhDr. Pavel Dvořák z Českého telekomunikačního úřadu a Ing. Pavel Hanuš z České televize. Po přednáškové části je zařazena i panelová diskuse.

Konference Internet ve státní správě a samosprávě probíhá v Hradci Králové v kongresovém centru Aldis. Blok věnovaný digitalizaci začíná v úterý 13. 4. 2010 od 9:00 v jednacím sále. Přednášky zahájí Ing. Jaroslav Chýlek z MV ČR a po něm bude následovat přednáška předsedy Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání v ČR Zdeňka Duspivy na téma „Digitalizace TV vysílání v polovině“. O Technickém plánu přechodu pak bude hovořit PhDr. Pavel Dvořák z Českého telekomunikačního úřadu. Přednáškový blok uzavře Ing. Pavel Hanuš za Českou televizi. Následné panelové diskuse se bude účastnit ještě šéfredaktor časopisu Sdělovací technika RNDr. Petr Beneš, technický ředitel TV Prima Patrik Slavík a předseda představenstva TV Gimi Věra Ernstová.

Již loni nás na této konferenci mile překvapil velký zájem o problematiku digitalizace. Zástupci obcí se o tuto problematiku skutečně zajímali, což se projevilo zejména v následné diskusi. Proto jsme rádi, že i letos je tomuto tématu věnován odpovídající prostor,“ říká Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání.
Proces digitalizace je nyní přibližně v polovině, analogové vysílání již bylo vypnuto v územních oblastech Praha město, Plzeň, Praha a Sušice. Blíží se ukončení analogového televizního vysílání v územní oblasti České Budějovice (30. 6. 2010) a následovat bude Ústí nad Labem (30. 8.) a Brno město (30. 9.). Další regiony pak budou následovat až do roku 2012.
Dostatečná informovanost zástupců obcí je pro hladký průběh digitalizace velice důležitá. Pevně věřím, že i konference ISSS přispěje k bezproblémovému přechodu na digitální televizní vysílání,“ okomentoval svou účast na konferenci Ing. Jaroslav Chýlek z Ministerstva vnitra ČR.

Více informací o konferenci ISSS je možné získat na webových stránkách www.isss.cz, informace o digitalizaci pak na webových stránkách www.digitalne.tv nebo na infolince 800 90 60 30.Více informací:
Tadeáš Novák
tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Tel.: +420 277 000 454
GSM: +420 731 412 507

O Národní koordinační skupině
Národní koordinační skupina (NKS) je centrálním koordinačním orgánem, jehož zřízení schválila vláda ČR z důvodu potřeby koordinovat celý proces přechodu na digitální vysílání s přesahem do mnoha resortů a oblastí. NKS realizuje informační kampaň, jejímiž hlavními pilíři jsou bezplatná infolinka 800 90 60 30 a webové stránky www.digitalne.tv
Více viz www.digitalne.tv a www.mvcr.cz/digitalni-televizni-vysilani.aspx

O agentuře PR.Konektor
Agentura PR.Konektor byla na základě výběrového řízení pověřena PR podporou přechodu na digitální vysílání. Agentura navazuje na úspěšnou tradici agentury PR POINT, kterou doplňuje o hlubší marketingový insight agentury Konektor. V České republice působí od roku 2003. Poskytuje komplexní služby v oblasti Public Relations. Mezi její klienty patří české a zahraniční společnosti z oblasti FMCG, financí, služeb a stavebnictví. Je členem APRA. Od roku 2007 působí také na Slovensku prostřednictvím dceřiné společnosti PR.Konektor SK.
Více viz www.prkonektor.cz a www.prkonektor.sk.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news