Google překladač: English Deutsch

Na Černovickou terasu do Brna přichází z Velké Británie mezinárodní společnost ADC KRONE, poskytovatel síťových produktů a služeb. Vedení firmy už podepsalo smlouvu s holandským developerem CTP Invest o pronájmu výrobní haly v areálu tamní průmyslové zóny. „Do zřízení svého závodu hodlá společnost investovat částku v řádech stovek milionů korun. Už koncem roku by mělo v nových provozech pracovat zhruba 200 lidí,“ upozorňuje Tomáš Hruda, generální ředitel agentury CzechInvest.

sit_1.jpg

„Díky tomuto projektu snížíme celkové náklady na provoz a zároveň budeme moci výrazně navýšit své výrobní kapacity v Evropě. To nám umožní poskytovat lepší služby zákazníkům nejen v této oblasti, ale také na Středním východě a v Africe,“ říká Ross Ferguson, výkonný ředitel ADC KRONE, a doplňuje: „Česká republika je pro nás logisticky výhodná vzhledem k obsluze našich zákazníků na klíčových evropských trzích.“

Firma ADC KRONE, je předním výrobcem vybavení pro síťovou infrastrukturu jako jsou měděné a optické kabely, kabelové spojky nebo distribuční panely. Ross Ferguson předpokládá, že díky novému závodu v Brně by se podíl ADC Krone na evropském trhu komunikací mohl ještě zvýšit, což je v tomto rychle se vyvíjejícím oboru velmi důležité.
Zdroj: CzechInvest