Google překladač: English Deutsch
velký výkon, kvalitní displej a nový software pro řízení výroby

Společnost Siemens vybavila nové multipanely MP377 barevným displejem TFT, který nabízí vynikající reprodukci barev. Oproti předchozím modelům MP370 byly výrazně zlepšeny výkonové parametry. Multipanely MP377 jsou připraveny pro nasazení softwaru Simatic WinAC MP2007, a dokáží tak řešit náročné úlohy řízení a vizualizace v jednom zařízení současně. Multipanel MP377 se vyrábí ve variantě s dotykovým displejem o velikostech 12, 15 a 19 palců a dále ve variantě s klávesovým ovládáním s displejem o velikosti 12 palců.

MP377_300dpi.jpg

Nové přístroje uživatelům nabízejí dvě rozhraní - Profinet a USB 2.0. Rozhraní USB 2.0 slouží pro připojení periferních zařízení – například flashdisků, klávesnic, tiskáren a pevných disků. Uživatelskou paměť o velikosti 12 MB lze rozšířit pomocí slotu pro MultiMediaCard nebo slotu pro CF-Card, a rozšířit tak například možnosti archivace nebo ukládání recepturních dat. Současně je integrována zálohovací paměť pro uložení textových hlášení (message buffer), která nepotřebuje napájení bateriemi a je tedy plně bezúdržbová.

Multipanely MP377, vybavené výkonným operačním systémem Windows CE 5.0 s integrovaným přehrávačem Microsoft Media Player, jsou vhodné pro multimediální aplikace, protože umožňují přehrávání videí. Přes prohlížeč Internet Explorer 5.5 pro kapesní PC lze prohlížet internetové stránky, s programem Microsoft Viewer je také možné zobrazovat dokumenty ve formátu Word, Excel a PDF.

Konfigurace multipanelů se provádí pomocí inženýrského softwaru Simatic WinCC flexible 2007 Standard. S nadstavbami nad WinCC flexible (např. Sm@rtService, Sm@rtAccess, OPC-Server, ProAgent či Audit) lze funkce multipanelu MP377 dodatečně rozšířit.

Multipanely MP377 jsou připraveny na použití nového softwaru Simatic WinAC MP2007 (softwarové PLC), který lze nakonfigurovat stejně snadno jako ostatní PLC v prostředí Step 7. Procesní data z tohoto nového softwaru jsou zachována i při přerušení napájení. Simatic WinAC MP2007 je vhodný pro komplexní procesy, při kterých jsou na jednom zařízení současně řešeny řídicí i vizualizační úlohy.
www.siemens.cz