Google překladač: English Deutsch
T+T 5/2009

Společnost Veletrhy Brno vychází firmám postiženým ekonomickou krizí vstříc a nabízí jim konkrétní pomoc v podobě akčních cen a speciálních bonusů. Řada firem se v současnosti potýká s nedostatkem volných finančních prostředků, zároveň si však uvědomuje, že neúčastí na veletrhu by svou situaci a budoucí vyhlídky dále zhoršila.

Přihlášky za zvýhodněnou cenu až do konce května
Strojírenství patří k odvětvím, na které recese dolehla nejtíživěji. Velká část firem již dnes čelí poklesu poptávky nebo se obává snížení zakázkové naplněnosti v dalším období. Někteří tradiční vystavovatelé MSV z tohoto důvodu rozhodnutí o účasti na letošním ročníku stále odkládají, případně hledají novou a efektivnější formu. Společnost Veletrhy Brno proto přistoupila k mimořádnému prodloužení období, ve kterém je možné podat přihlášku k účasti se zvýhodněnou cenou za výstavní plochu. Vystavovatelé veletrhů MSV a Transport a Logistika tuto možnost mají až do 30. 5. 2009.
Dalším mimořádným opatřením, které průmyslovým firmám usnadní rozhodování o účasti, je snížení záloh za výstavní plochu. U stánků do 20 m2 se letos požaduje záloha ve výši 20 %, u stánků do 100 m2 ve výši 15 % a firmy s největšími expozicemi nad 100 m2 zaplatí předem pouze 10 %. Přihláška k účasti tak nebude vystavovatelům vázat více disponibilních finančních prostředků, než je nezbytně třeba.

Poradíme vám, jak na veletrhu ušetříte
Program BENEFIT 2009 nabízí novým i již přihlášeným vystavovatelům také celou řadu dalších výhod, které mohou účast na veletrhu významně zlevnit. Skladba bonusů přitom vychází z průzkumů vystavovatelů realizovaných na minulých ročnících a zaměřuje se na oblasti, které byly nejčastěji kritizovány.
Vystavovatelé strojních exponátů jistě přivítají dvacetiprocentní cenové zvýhodnění přívodů elektrické energie i stlačeného vzduchu. Současně se o 15 procent zlevňují manipulační práce v areálu výstaviště, kterých využívají zejména firmy s rozměrnějšími exponáty.
Další výhodou pro účastníky letošního ročníku je WiFi připojení zdarma a možnost bezplatného parkování na mimoareálových parkovištích nebo v hale Expoparking; oba tyto bonusy jsou omezeny pouze kapacitou.
Uspořit lze také na pronájmu výstavní plochy. Pokud firma nechce investovat do rozsáhlé expozice, může zaujmout patrovým stánkem, který zaručeně upoutá pozornost návštěvníků. Patrovou plochu lze letos pronajmout s 50% cenovým zvýhodněním.
V neposlední řadě mohou firmy těžit z benefitů, které zvyšují efektivitu veletržní účasti. Nejúčinnější reklama přímo v areálu výstaviště je nabízena s 20% slevou; vztahuje se na pronájem reklamních ploch a nosičů i na realizaci reklamních aktivit. Zcela zdarma pak budou firemní pozvánky – oblíbený marketingový nástroj vystavovatelů, kterého využívá až 25 % oslovených adresátů. Za uplatněné pozvánky letos nebude vystavovatelům účtován žádný doplatek, takže mohou oslovit více svých zákazníků a obchodních partnerů.

Vystavovat je třeba i v době krize
Zkušenosti zahraničních firem z minulých ekonomických krizí ukazují, že rezignovat na marketingové aktivity znamená přiznat porážku. Veletrhy v Německu, USA a dalších vyspělých zemích v těchto obdobích neklesají, ale naopak posilují pozice a slouží jako odrazový můstek k novým expanzím v následujících letech konjunktury. Dobře to dokumentoval dubnový veletrh v Hannoveru i další významné průmyslové veletrhy pořádané v posledním období, kde se krize neprojevila ani v zájmu návštěvníků, ani v počtu vystavovatelů.
Pořadatelé MSV ve srovnání se stejným obdobím loňského roku registrují přibližně desetiprocentní pokles přihlášených firem. Firmy jsou kvůli krizi dost opatrné, některé vyčkávají a posunuly své rozhodnutí o účasti na pozdější dobu, kdy budou mít jasnější představu o zakázkách na 2. pololetí. Přihlášeni jsou prakticky všichni lídři jednotlivých oborů a zájem projevily také desítky nových vystavovatelů. Ti se hlásí především ze zahraničí, konkrétně například z Německa, Nizozemí, Švýcarska, Francie, Itálie, Polsko nebo Ruska, ale také z asijských zemí.
Trend zvýšeného zájmu ze strany zahraničních firem potvrdil například dubnový Mezinárodní veletrh korozivzdorných ocelí STAINLESS, kterého se zúčastnilo 83 procent (!) zahraničních vystavovatelů. „Právě v době krize je dobré vystavovat,“ prohlásil zde Giancarlo Spotti, generální ředitel italského koncernu Marcegaglia. „I když od účasti neočekáváme významné obchody, je velmi důležité dát partnerům najevo naši silnou přítomnost na středoevropských trzích a seznámit je s naší nabídkou a možnostmi.“

Jaký bude letošní Mezinárodní strojírenský veletrh?!

Odpověď na tuto otázku je letos více než v předchozích letech nejasná kvůli celosvětové hospodářské krizi, které čelí téměř všechna odvětví a obory podnikání. Jinak tomu samozřejmě není ani v oblasti strojírenství, dopravy a logistiky, které zastupuje právě dvojice našich veletrhů. Jediné, co víme poměrně přesně, je, že 51. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně představí novinky a trendy v devíti klíčových průmyslových oborech včetně kovoobráběcích a tvářecích strojů a souběžně s ním se uskuteční specializovaný 5. mezinárodní veletrh Transport a Logistika, který probíhá pouze v lichých letech.

Slovensko partnerská země MSV 2009
Přestože je Slovensko na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně každoročně silně zastoupeno, letos bude tato prezentace poměrně výjimečná. Důvodem je nejen fakt přechodu slovenské měny na EUR, ale také oficiální záštita. Podporu a aktivní účast na MSV 2009 přislíbilo jak ministerstvo hospodářství Slovenské republiky, tak Svaz strojí-renského průmyslu SR a očekává se také účast nejvyšších slovenských státních představitelů. V rámci vystoupení Slovenska jako partnerské země se počítá s uspořádáním bilaterální obchodně-politické konference, série odborných prezentací a seminářů na témata v zájmu českých a slovenských institucí a firem.

Německé firmy s největším zastoupením
Německo, největší obchodní partner České republiky, má na MSV dlouhodobě nejvyšší účast ze zahraničních zemí. Každoročně se prezentuje přibližně třista německých firem, které vystavují především obráběcí a tvářecí techniku, materiály a komponenty pro strojírenství, elektroniku a měřicí techniku. Zdá se, že také letos bude zájem podobný. Není divu. Možnost navázaní přeshraniční/regionální spolupráce s českými a slovenskými partnery je pro německé subjekty lákavá zejména v oblasti investic do technologií budoucnosti – fotovoltaika a solární techniky, neboť právě Česká republika se stává rostoucím trhem pro tuto technologii.
Úspěšným budoucím obchodním kontaktům nahrávají také dotační programy české vlády do nových energetických zdrojů jako biomasa a tepelná čerpadla v novostavbách.

Prezentace obráběcích stojů bez omezení
Dobrou zprávou pro prezentaci zahraničních firem z oboru obráběcích strojů je rozhod-nutí Generálního komisariátu EMO umožnit účastníkům EMO Milano vystavovat v roce 2009 stroje a zařízení i na jiných veletrzích v Evropě. K obdobné situaci došlo již v roce 2007, kdy obor obrábění, tváření a povrchové úpravy s 668 vystavovateli dominoval celému Mezinárodnímu strojírenskému veletrhu. Tento dominantní obor veletrhu se letos poprvé přestaví v novém pavilonu P, který bude se svými patnácti tisíci čtverečními metry největší výstavní halou ve střední Evropě. Dokončen bude v květnu letošního roku a vystavovatelům obráběcích a tvářecích strojů poskytne nejkvalitnější výstavní plochu vybavenou moderními technologiemi i veškerým zázemím.

www.bvv.cz/msv

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news