Google překladač: English Deutsch

Společnost Skidmore, Owings & Merrill sídlící v Chicagu dnes oznámila, že navrhla 69podlažní nízkoenergetické sídlo firmy, které může vyprodukovat více energie, než spotřebuje, a přináší nové standardy do oblasti trvale udržitelné výstavby. Pearl River Tower, navržená pro čínské město Guangzhou, by mohla zpracovávat větrnou a solární energii. Budova je navržena způsobem, aby mohla využívat převládající vítr tak, že ho převede do "skrytých konzol," které věž vyztužují, řekl partnerský projektant společnosti SOM Adrian D. Smith.
"Jedná se o ikonickou, velmi kvalitní budovu navrženou v souladu s prostředím," řekl Smith, který věž Pearl River navrhl. "Jde o mrakodrap nové generace." Tento inovační návrh je mezi třemi finálovými návrhy v rámci mezinárodní soutěže na vybudování sídla jedné přední čínské společnosti. Guangzhou je velkoměsto s 6,6 miliony obyvatel, které leží v subtropické oblasti, 182 kilometrů od Hongkongu. Vyřezávaná fasáda Pearl River Tower také vede vítr do dvou otvorů umístěných v technických podlažích budovy. Proudící vítr pohání turbíny, které vytváří energii pro vytápění, ventilaci a klimatizaci budovy. "Tyto otvory také zmírňují tlak větru, který působí na čelní stěnu budovy," řekl architekt tohoto projektu Gordon Gill ze společnosti SOM. "Stejně tak je eliminován možný ničivý tlak na opačnou stranu budovy. Výsledkem je stabilnější a komfortnější budova."

mrako_1.jpg

Spotřeba energie je redukována maximálním využitím denního světla, úbytkem přístupu slunečního světla v klimatizovaných prostorech, využitím srážkové vody jako užitkové a slunečního záření pro ohřev teplé vody. Komínové odvětrávání, radiační deskové chlazení a stropní kazeta odvádějící teplo zajišťují ochlazování budovy. Střídavý proud je vyráběn v solárních kolektorech umístěných na fasádě budovy. Očekává se, že vítězný návrh bude oznámen v únoru roku 2006.
Společnost Skidmore, Owings & Merrill LLP byla založena v roce 1936 a je jednou z předních architektonických společností na světě, která se zaměřuje na urbanistické návrhy, stavitelství a architekturu interiérů. SOM navrhla mnoho předních světových budov. Jmenujme např. věže Sears Tower a John Hancock Centrum v Chicagu a Jin Mao Tower v Šanghaji. SOM má své kanceláře v Chicagu, New Yorku, San Francisku, Washingtonu DC, Londýně a Šanghaji.

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news