Google překladač: English Deutsch

Nový procesní mikrosystém Siprocess je v současnosti používán v laboratořích pro vývoj a optimalizaci procesů a umožňuje mikrotechnologickou reakci až tří sloučenin pro výrobu produktu v kapalné fázi. Každý rok lze tímto způsobem vyrobit až několik tun požadované látky. Siprocess je proto ideální pro výrobu vstupních surovin. Siprocess obsahuje

36069_Siprocess300dpi.jpg

jednotlivé moduly z nerez oceli o šířce 15 centimetrů, které pokrývají všechny funkce potřebné pro chemickou syntézu: dávkování, míchání, reakce, vzorkování a kontrolu tlaku a teploty. Každý modul má své vlastní senzory a elektroniku s přednastavenými funkcemi, které řídí interní ovladače. Moduly jsou napojeny prostřednictvím datových sběrnic na procesní řídicí systém Simatic PCS 7, který moduly řídí, obsluhuje a centrálně na ně dohlíží. Automatizaci systému lze jednoduše konfigurovat, což zvládne operátor – například při změně práce.

Procesní mikrosystém může být nastaven a zprovozněn za jeden den. Kompaktní uspořádání modulů mikrosystému Siprocess – v porovnání s tradičním nastavením – také v laboratořích zabere mnohem méně místa. Díky otevřenému designu a struktuře systému do něj uživatelé mohou snadno začlenit své vlastní komponenty. Zabudovaná automatizace zjednodušuje provoz systému a při každodenním používání nabízí vysokou úroveň výkonnosti a spolehlivosti.

Kromě rychlého procesního vývoje v laboratoři mohou uživatelé systému Siprocess využít dalších výhod procesní mikrotechnologie, ať už se jedná o lepší odvádění tepla, kratší dobu míchání, výrazně vyšší produktový výnos či eliminaci rizika navýšení, které tradičně nastává při přechodu z laboratoře do výroby.

Instalace systému Siprocess by v Evropě měla být zahájena na podzim letošního roku po detailní konzultaci s uživateli. Cílem této regionální úvodní fáze je shromáždit zkušenosti s nejrůznějšími úkoly v laboratorním prostředí. Získané poznatky budou použity k optimalizaci systému a společnosti Siemens umožní spolupracovat s uživateli na nutných vývojových krocích pro přenos technologie k plné výrobě a k její přípravě na celosvětové využití v chemickém a farmaceutickém průmyslu.
www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..