Google překladač: English Deutsch

S novým modulem IE/AS-i Link PN IO společnost Siemens nabízí kompaktní propojení komunikační sítě Profinet s úrovní AS-Interface. Modul funguje na segmentu AS-Interface jako master a umožňuje uživateli komplexní výměnu informací a diagnostických dat s jednotkami AS-i slave. Na druhé straně v síti Ethernet funguje jako zařízení Profinet IO. Díky připojení na Profinet lze nyní úroveň AS-Interface ještě efektivněji začlenit do koncepce Plně integrované automatizace (Totally Integrated Automation - TIA).

Modul-IE_AS-i_300dpi.jpg

V souladu s AS-i specifikací 3.0 může být s využitím jednoduchého nebo dvojitého modulu IE/AS-i Link PN IO (AS-i master) adresováno až 62 zařízení typu slave v jednom segmentu AS-i. Profinet-IO-Controller využívá tento link k cyklické výměně I/O dat s podřízenými zařízeními AS-Interface slave, navíc jsou k dispozici necyklické služby, např. pro parametrizaci nebo diagnostiku. Nový modul IE/AS-i Link PN IO je osazen integrovaným displejem, na němž uživatel může provádět parametrizaci a diagnostiku zařízení.

Uživatel má i za provozu na displeji k dispozici detailní diagnostické informace, které v případě nutnosti pomohou okamžitě lokalizovat místo poruchy, a redukovat tak délku prostoje. Tyto funkce je možné využívat také na dálku pomocí webového serveru, který je v modulu IE/AS-i Link PN IO integrován. Na lokálním PC stačí mít pro práci s těmito nástroji spuštěný běžný prohlížeč. V kombinací s předřazeným WLAN modulem lze libovolný úsek AS-Interface bezdrátově propojit se sítí Profinet, což pomáhá omezit nákladné pokládání kabelů, nebo umožňuje snadné připojení mobilních částí do komunikační sítě.
http://www.siemens.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news