Google překladač: English Deutsch

Senioři jsou nejvíce ohroženou skupinou obyvatel. Vzhledem k úbytku fyzických sil i mentální vitality se často stávají snadnou obětí případného útoku zvenčí v podobě podvodníka či násilníka. Spousta dalších nebezpečí, která je mohou ohrozit na zdraví či životě, na ně čeká i v jejich domácím prostředí. Řešení nabízí bezdrátové zabezpečovací zařízení ALEXOR, které nově přichází na trh v podobě balíčku SENIOR, sestaveného na míru potřebám starších či zdravotně hendikepovaných osob.

Vybavení českých domácností jakýmikoli zabezpečovacími prvky je v Česku obecně velmi nízké. U domácností obývaných seniory to platí obzvlášť, ať již mluvíme o obyčejných protiskluzových podložkách, bezpečnostních dveřích či například detektorech požáru či kouře. Podle stávajících údajů je pouze několik procent domácností českých seniorů vybaveno vlastním terminálem pro tísňové volání či prostorovými čidly. Ochrana našich rodičů či prarodičů je tak nedostatečná, přestože je dnes již snadno dostupná.

Nešpehuje, ale chrání

Bezdrátový zabezpečovací systém ALEXOR se vyznačuje maximální spolehlivostí a velmi rychlou a technicky nenáročnou instalací bez výrazných zásahů do interiéru. Zároveň je velmi snadný na údržbu a ovládání, což je v případě jeho používání seniory velmi podstatné. V případě speciálně vytvořeného kompletu „Balíček SENIOR“ je systém vedle obvyklých součástí zabezpečovacích zařízení domů a bytů, jako jsou detektory pohybu apod., vybaven tísňovým tlačítkem pro přivolání pomoci v nouzi (v případě ohrožení či náhlé zdravotní indispozice), dále magnetickými kontakty sledujícími otevírání dveří a skříňky s léky pro kontrolu braní léků, které dají příbuzným vědět v případě, že v bytě nebude zaznamenán pohyb po určitou, předem nastavenou dobu. Nechybí ani detektor kouře pro případ požáru a nezbytný modul pro zasílání zpráv na mobilní telefon vybraným uživatelům. Samozřejmou a standardní součástí je ústředna s vnitřní sirénou, hlásící například požár, dále ovládací klávesnice se senzorem a dotykový přívěšek pro snadnou obsluhu celého zařízení.

 

Systém ALEXOR je sám o sobě velmi variabilní a záleží vždy na velikosti zabezpečovaného prostoru, požadavcích a nárocích každého zvlášť. Balíček SENIOR je ideální pro zajištění bezpečí starších osob, postižených a dalších, kteří mají problém se o sebe postarat. S přiloženým komunikačním modulem snadno získáváte informace o tom, co vaše svěřená osoba dělá, zda užívá pravidelně léky a nepotřebuje pomoc.

Cena balíčku SENIOR činí 25 490 Kč včetně DPH. V ceně je již zahrnuta, stejně jako v ostatních případech, odborná instalace systému vyškoleným technikem a zaškolení všech uživatelů. Zákazník tak získá kompletní službu zabezpečení v jednom. Na zařízení se vztahuje prodloužená čtyřletá záruka, na jeho montáž pak 24 měsíců.

Systém ALEXOR je vyráběn přímo v Kanadě, odkud jej do Česka dodává společnost KELCOM International, spol. s r.o., jež na našem trhu působí již dvacet let a je jeho výhradním distributorem. Zařízení zvládne zabezpečit malé bytové jednotky, zahradní domky či chalupy stejně jako velké rodinné domy. Lze jej objednat na e-shopu www.alexor.cz, kde naleznete i řadu dalších důležitých informací o všech dodávaných produktech, případně se lze dotázat na další odbornou pomoc
 

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news